Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Świadectwa weryfikacji ETV dla innowacyjnych technologii i urządzeń dla gospodarki wodno-ściekowej firmy JWTŚ-IETU
System zarządzania majątkiem sieciowym i brygadami w terenie firmy Sygnity S.A.

Polska technologia z pierwszym w Europie świadectwem ETV

a+a-    Powrót       12 grudnia 2014       Management   

W trakcie wczorajszej konferencji prasowej ministra środowiska Macieja Grabowskiego odbyło się wręczenie firmie Asket® Roman Długi – laureatowi GreenEvo - pierwszego w Europie Świadectwa Weryfikacji technologii w ramach europejskiego systemu ETV UE.

Pierwsze Świadectwo Weryfikacji w Europie, które zdobyła polska firma - jest dowodem na to, że nasi przedsiębiorcy dobrze sobie radzą. Poza ekonomicznymi korzyściami odnoszą też inne sukcesy, i ciągle się rozwijają, realizując jednocześnie politykę Unii Europejskiej dotyczącą propagowania technologii środowiskowych. Sukces firmy Asket® Roman Długi to niekwestionowany sukces Polski – powiedział minister Grabowski.

Pierwsza zweryfikowana technologia w ramach programu ETV UE to BIOMASSER®. Są to mobilne maszyny do produkcji ekologicznego brykietu ze słomy i siana. Urządzenie można zastosować w dowolnym miejscu, wszędzie tam, gdzie składowany jest surowiec. Technologia firmy Asket® Roman Długi jest laureatem pierwszej edycji GreenEvo.

Świadectwo Weryfikacji ETV dla Asket® Roman Długi zostało wydane przez Jednostkę Weryfikującą Technologie Środowiskowe - Instytut Technologiczno-Przyrodniczy oddział w Poznaniu, która przeprowadziła proces weryfikacji technologii. Numer świadectwa, w tym przypadku numer 1, został nadany przez Komisję Europejską – zgodnie z obowiązującą procedurą i Ogólnym Protokołem Weryfikacji.

System weryfikacji technologii środowiskowych ETV jest systemem dobrowolnym, który pozwala udokumentować w sposób niezależny, wiarygodny i oparty na solidnych podstawach naukowych, że technologia działa tak, jak zadeklarował dostawca, uzyskuje deklarowane parametry i wynikający z nich efekt ekologiczny.

W Polsce uprawione do wersyfikacji technologii w ramach ETV UE są dwie akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji instytucje: Instytut Technologiczno-Przyrodniczy oddział w Poznaniu (Jednostka Weryfikująca Technologie Środowiskowe) oraz Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie (Zakład Weryfikacji Technologii Środowiskowych).

(Źródło: Ministerstwo Środowiska)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Polska znowu podpadła Komisji Europejskiej (19 marca 2018)Zaostrzone przepisy uchwały antysmogowej w Opolskiem (31 stycznia 2018)KE wzywa Polskę do przestrzegania przepisów UE dot. środowiska i ścieków (26 stycznia 2018)Pierwsza ogólnoeuropejska strategia redukcji plastikowych odpadów (17 stycznia 2018)W tym sezonie nowych norm jakości opału nie będzie (05 stycznia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony