Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Świadectwa weryfikacji ETV dla innowacyjnych technologii i urządzeń dla gospodarki wodno-ściekowej firmy JWTŚ-IETU
2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane firmy Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Polska technologia z pierwszym w Europie świadectwem ETV

a+a-    Powrót       12 grudnia 2014       Management   

W trakcie wczorajszej konferencji prasowej ministra środowiska Macieja Grabowskiego odbyło się wręczenie firmie Asket® Roman Długi – laureatowi GreenEvo - pierwszego w Europie Świadectwa Weryfikacji technologii w ramach europejskiego systemu ETV UE.

Pierwsze Świadectwo Weryfikacji w Europie, które zdobyła polska firma - jest dowodem na to, że nasi przedsiębiorcy dobrze sobie radzą. Poza ekonomicznymi korzyściami odnoszą też inne sukcesy, i ciągle się rozwijają, realizując jednocześnie politykę Unii Europejskiej dotyczącą propagowania technologii środowiskowych. Sukces firmy Asket® Roman Długi to niekwestionowany sukces Polski – powiedział minister Grabowski.

Pierwsza zweryfikowana technologia w ramach programu ETV UE to BIOMASSER®. Są to mobilne maszyny do produkcji ekologicznego brykietu ze słomy i siana. Urządzenie można zastosować w dowolnym miejscu, wszędzie tam, gdzie składowany jest surowiec. Technologia firmy Asket® Roman Długi jest laureatem pierwszej edycji GreenEvo.

Świadectwo Weryfikacji ETV dla Asket® Roman Długi zostało wydane przez Jednostkę Weryfikującą Technologie Środowiskowe - Instytut Technologiczno-Przyrodniczy oddział w Poznaniu, która przeprowadziła proces weryfikacji technologii. Numer świadectwa, w tym przypadku numer 1, został nadany przez Komisję Europejską – zgodnie z obowiązującą procedurą i Ogólnym Protokołem Weryfikacji.

System weryfikacji technologii środowiskowych ETV jest systemem dobrowolnym, który pozwala udokumentować w sposób niezależny, wiarygodny i oparty na solidnych podstawach naukowych, że technologia działa tak, jak zadeklarował dostawca, uzyskuje deklarowane parametry i wynikający z nich efekt ekologiczny.

W Polsce uprawione do wersyfikacji technologii w ramach ETV UE są dwie akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji instytucje: Instytut Technologiczno-Przyrodniczy oddział w Poznaniu (Jednostka Weryfikująca Technologie Środowiskowe) oraz Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie (Zakład Weryfikacji Technologii Środowiskowych).

(Źródło: Ministerstwo Środowiska)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nie będzie efektywności energetycznej bez efektywnego ciepłownictwa (27 listopada 2018)Włącz się w prace KE nad obliczaniem śladu środowiskowego (25 czerwca 2018)8 niezbędnych warunków, by elektromobilność była ekologiczna (05 kwietnia 2018)Prezydent podpisał nowelę Prawa łowieckiego (30 marca 2018)Polska znowu podpadła Komisji Europejskiej (19 marca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony