Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
01.12.2020 01 grudnia 2020

Nowym Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki został Rafał Gawin

Rafał Gawin został nowym Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki - poinformował w środę resort energii. Dodał, że nominację wręczył mu minister energii Krzysztof Tchórzewski w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego. Dotąd Gawin był wicedyrektorem Departamentu Rozwoju Rynków i Spraw Konsumenckich URE.

   Powrót       25 lipca 2019       Management   

- Minister energii Krzysztof Tchórzewski w imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, wręczył Rafałowi Gawinowi nominację na stanowisko Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Jednocześnie minister podziękował Maciejowi Bando za dotychczasową pracę - poinformowało Ministerstwo Energii na Twitterze.

2 czerwca 2019 r. upłynęła kadencja Macieja Bando na stanowisku Prezesa URE. Kancelaria Premiera Rady Ministrów informowała 26 czerwca br., że ogłosiła powtórny konkurs na szefa URE, gdyż poprzedni z 30 kwietnia zakończył się bez wyłonienia żadnego kandydata. Zgodnie z prawem, Prezesa URE wskazuje premier spośród kandydatów wyłonionych w konkursie na jedną, 5-letnią kadencję.

Rafał Gawin jest szóstym Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki. Pracuje w URE od kilkunastu lat. Ostatnio zajmował stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Rozwoju Rynków i Spraw Konsumenckich URE.

Czym zajmuje się Prezes URE?

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki jest Regulatorem rynku energii, centralnym organem administracji rządowej powołanym na mocy ustawy Prawo energetyczne do realizacji zadań z zakresu regulacji gospodarki paliwami i energią oraz promowania konkurencji.

Do kompetencji Prezesa URE należą m.in.: udzielanie i cofanie koncesji, zatwierdzanie i kontrolowanie stosowania taryf dla paliw gazowych, energii elektrycznej i ciepła pod względem zgodności z ustawami i przepisami wykonawczymi, w tym analizowanie i weryfikowanie kosztów przyjmowanych przez przedsiębiorstwa energetyczne jako uzasadnione do kalkulacji cen i stawek opłat w taryfach; kontrolowanie standardów jakościowych obsługi odbiorców oraz kontrolowanie na wniosek odbiorcy dotrzymania parametrów jakościowych paliw gazowych i energii elektrycznej.

Źródło: PAP/URE

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kolejne aukcje OZE bez rozstrzygnięcia (24 listopada 2020)Prezes URE ogłasza wybrane godziny doby do obliczenia stawki opłaty mocowej na 2021 r. (20 listopada 2020)Są wyniki aukcji dla nowych instalacji do 1 MW wykorzystujących biogaz nierolniczy oraz biomasę (20 listopada 2020)Za mało ofert w aukcji OZE dla małych hydroelektrowni, instalacji geotermalnych i wykorzystujących biopłyny (17 listopada 2020)W grudniu odbędzie się druga w tym roku aukcja na premię kogeneracyjną (10 listopada 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony