Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
System M - kompaktowe pompy ciepła nowej generacji firmy Glen Dimplex Polska
Pompy ciepła powietrze/woda LA S-TU, LA S-TUR - do grzania i chłodzenia firmy Glen Dimplex Polska

Nowym Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki został Rafał Gawin

a+a-    Powrót       25 lipca 2019       Management   

Rafał Gawin został nowym Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki - poinformował w środę resort energii. Dodał, że nominację wręczył mu minister energii Krzysztof Tchórzewski w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego. Dotąd Gawin był wicedyrektorem Departamentu Rozwoju Rynków i Spraw Konsumenckich URE.

- Minister energii Krzysztof Tchórzewski w imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, wręczył Rafałowi Gawinowi nominację na stanowisko Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Jednocześnie minister podziękował Maciejowi Bando za dotychczasową pracę - poinformowało Ministerstwo Energii na Twitterze.

2 czerwca 2019 r. upłynęła kadencja Macieja Bando na stanowisku Prezesa URE. Kancelaria Premiera Rady Ministrów informowała 26 czerwca br., że ogłosiła powtórny konkurs na szefa URE, gdyż poprzedni z 30 kwietnia zakończył się bez wyłonienia żadnego kandydata. Zgodnie z prawem, Prezesa URE wskazuje premier spośród kandydatów wyłonionych w konkursie na jedną, 5-letnią kadencję.

Rafał Gawin jest szóstym Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki. Pracuje w URE od kilkunastu lat. Ostatnio zajmował stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Rozwoju Rynków i Spraw Konsumenckich URE.

Czym zajmuje się Prezes URE?

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki jest Regulatorem rynku energii, centralnym organem administracji rządowej powołanym na mocy ustawy Prawo energetyczne do realizacji zadań z zakresu regulacji gospodarki paliwami i energią oraz promowania konkurencji.

Do kompetencji Prezesa URE należą m.in.: udzielanie i cofanie koncesji, zatwierdzanie i kontrolowanie stosowania taryf dla paliw gazowych, energii elektrycznej i ciepła pod względem zgodności z ustawami i przepisami wykonawczymi, w tym analizowanie i weryfikowanie kosztów przyjmowanych przez przedsiębiorstwa energetyczne jako uzasadnione do kalkulacji cen i stawek opłat w taryfach; kontrolowanie standardów jakościowych obsługi odbiorców oraz kontrolowanie na wniosek odbiorcy dotrzymania parametrów jakościowych paliw gazowych i energii elektrycznej.

Źródło: PAP/URE

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Rząd odkrywa karty w sprawie przyszłorocznych aukcji OZE (16 października 2019)Prezes TGE we władzach europejskiego stowarzyszenia giełd energii (01 października 2019)Wyrok ws. gazociągu OPAL (10 września 2019)Chętni na rekompensaty dla branż energochłonnych mają 14 dni na złożenie oświadczenia (29 sierpnia 2019)Szkolenie Rekompensaty dla sektorów i podsektorów energochłonnych w sierpniu (18 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony