Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor ds. ochrony rezerwatów przyrody. RDOŚ w Warszawie
Specjalista ds. uzgodnień i zagospodarowania przestrzennego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

RDOŚ w Poznaniu uchylił decyzję dot. budowy "zamku" w Stobnicy

a+a-    Powrót       02 maja 2019       Planowanie przestrzenne   

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu uchylił decyzję określającą warunki prowadzenia budowy tzw. zamku w Stobnicy (woj. wielkopolskie) - poinformował we wtorek poznański RDOŚ.

Powstający w Puszczy Noteckiej "zamek" ma liczyć 14 nadziemnych kondygnacji i ma mieć kilkudziesięciometrową wieżę. Budowla powstaje na obszarze Natura 2000. Inwestorem jest poznańska spółka D.J.T.

RDOŚ w Poznaniu 26 kwietnia br. uchylił decyzję z maja 2015 r. określającą warunki prowadzenia robót dla przedsięwzięcia polegającego na budowie tzw. zamku w Stobnicy. W 2015 r. Regionalna Dyrekcja w Poznaniu wydała decyzję, że inwestycja w Puszczy Noteckiej nie będzie miała negatywnego wpływu na środowisko.

RDOŚ, oprócz uchylenia decyzji z 2015 r., wniósł sprzeciw wobec realizowanej inwestycji, gdyż według niego budowa wymaga uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, a ta nie została wcześniej wydana.

Ponad 2 ha przekształconego terenu

- Z porównania dokumentacji zgromadzonej w postępowaniu zakończonym decyzją z 6 maja 2015 r. oraz zebranej w toku wznowionego postępowania wynika, iż rzeczywisty obszar powierzchni przekształconej w związku z realizacją inwestycji przekroczy 2 ha, a co za tym idzie kwalifikuje ją do obowiązku uzyskania decyzji środowiskowej - tłumaczy RDOŚ.

Decyzja Regionalnej Dyrekcji nie jest ostateczna, a stronom (m.in. inwestorowi) przysługuje odwołanie do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia będzie współpracowała z Metropolią Ruhry (12 sierpnia 2019)Standardy dotyczące oświetlenia w miastach do ponownego przemyślenia (29 lipca 2019)Jak zbudować przyjazne społeczeństwu miasto? (25 lipca 2019)Otwieranie danych geodezyjnych (19 lipca 2019)Kielce 4D umożliwiają pomiar potencjału solarnego (10 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony