Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy inspektor w Wydziale Infrastruktury i Nieruchomości Opolski Urząd Wojewódzki
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy firmy CATCH-ME

RDOŚ w Poznaniu uchylił decyzję dot. budowy "zamku" w Stobnicy

a+a-    Powrót       02 maja 2019       Planowanie przestrzenne   

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu uchylił decyzję określającą warunki prowadzenia budowy tzw. zamku w Stobnicy (woj. wielkopolskie) - poinformował we wtorek poznański RDOŚ.

Powstający w Puszczy Noteckiej "zamek" ma liczyć 14 nadziemnych kondygnacji i ma mieć kilkudziesięciometrową wieżę. Budowla powstaje na obszarze Natura 2000. Inwestorem jest poznańska spółka D.J.T.

RDOŚ w Poznaniu 26 kwietnia br. uchylił decyzję z maja 2015 r. określającą warunki prowadzenia robót dla przedsięwzięcia polegającego na budowie tzw. zamku w Stobnicy. W 2015 r. Regionalna Dyrekcja w Poznaniu wydała decyzję, że inwestycja w Puszczy Noteckiej nie będzie miała negatywnego wpływu na środowisko.

RDOŚ, oprócz uchylenia decyzji z 2015 r., wniósł sprzeciw wobec realizowanej inwestycji, gdyż według niego budowa wymaga uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, a ta nie została wcześniej wydana.

Ponad 2 ha przekształconego terenu

- Z porównania dokumentacji zgromadzonej w postępowaniu zakończonym decyzją z 6 maja 2015 r. oraz zebranej w toku wznowionego postępowania wynika, iż rzeczywisty obszar powierzchni przekształconej w związku z realizacją inwestycji przekroczy 2 ha, a co za tym idzie kwalifikuje ją do obowiązku uzyskania decyzji środowiskowej - tłumaczy RDOŚ.

Decyzja Regionalnej Dyrekcji nie jest ostateczna, a stronom (m.in. inwestorowi) przysługuje odwołanie do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

MIiR: Wolny dostęp do danych geodezyjnych coraz bliżej (16 października 2019)Kielecki projekt promujący ideę smart city uzyskał 1,7 mln zł dotacji (01 października 2019)Kraków: Radni proponują pilotażowy program tworzenia "zielonych dachów i ścian" (26 września 2019)Budowa kopalni pomimo sprzeciwu samorządu i mieszkańców? Jest projekt specustawy (23 września 2019)Rozporządzenie dot. inwestycji mogących znacząco oddziaływać na środowisko przyjęte (11 września 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony