Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Szkolenia w zakresie obowiązków środowiskowych oraz usługi konsultingowe firmy Ekodialog
2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane firmy Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

SUEZ z nagrodą za wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ

a+a-    Powrót       07 grudnia 2018       Zrównoważony rozwój   

Podczas COP24 w Katowicach, SUEZ otrzymał nagrodę "Architekta Rozwoju" za wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Z okazji Szczytu "Miasta dla Klimatu" odbywającego się podczas COP24 w Katowicach, Wiceprezes SUEZ Polska, André Lemlyn odebrał nagrodę „Architekta Rozwoju” od Javiera Corteza, Head of UN Global Compact Cities Program in Madrid oraz Jerzego Kwiecińskiego, Ministra Inwestycji i Rozwoju, w uznaniu za wkład SUEZ w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

- SUEZ Polska jest niezwykle dumny z otrzymania tak wyróżniającej nagrody. Dedykujemy ją naszym pracownikom i klientom, dzięki którym możemy opracowywać niezawodne i zrównoważone rozwiązania zarówno w zakresie gospodarki wodą, jak i odpadami. Takim przykładem jest nasza ITPOK w Poznaniu [instalacja termicznego przekształcania odpadów komunalnych - przyp. red.], która jako jedyna została uznana przez Urząd Regulacji Energetyki za źródło energii odnawialnej. To dzięki niej Miasto Poznań jest w stanie zapewnić do 34 MW ciepła, które w przeciwnym razie pochodziłoby z węgla. Z entuzjazmem oczekujemy kolejnych rozwiązań zmniejszających wpływ gospodarki odpadami na zmiany klimatyczne - oświadczył, komentując to wydarzenie, Stéphane Heddesheimer, prezes SUEZ Polska.

SUEZ jest firmą, która od ponad 160 lat towarzyszy wielkim przemianom społecznym poprzez oferowanie swych usług w służbie postępu ludzkości. Aby podołać wzrastającym oczekiwaniom ograniczania zjawisk niedoboru, Grupa SUEZ jest głęboko zaangażowana w rewolucję w dziedzinie zasobów, która stanowi priorytetowy punkt zwrotny. Jako światowy lider w zrównoważonym zarządzaniu zasobami w 70 krajach na 5 kontynentach, firma skutecznie mierzy się z wyzwaniami rozwijających się miast i rosnącej populacji. Mając w swojej ofercie cyfrowe, innowacyjne rozwiązania, SUEZ poddaje rocznie odzyskowi 17 milionów ton odpadów, generuje 3,9 miliona ton surowców pochodzących z recyklingu i wytwarza 7 TWh odnawialnej energii. Wynikiem tego są ubiegłoroczne obroty Grupy SUEZ wygenerowane na poziomie 15,9 miliarda EURO. W Polsce historia firmy sięga roku 1992. Od tego czasu SUEZ inwestuje w swą kompleksową działalność z zakresu odbioru, recyklingu, odzysku oraz unieszkodliwiania odpadów komunalnych i przemysłowych, jak również oczyszczania i uzdatniania wody. Lata doświadczenia SUEZ Polska są nie tylko wyrazem spełnienia oczekiwań klientów, ale i budowania głębokiej relacji o środowiskowym wymiarze.

SUEZ PolskaTekst powstał przy współpracy z grupą SUEZ.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ponad 20 polskich miast przystąpiło do sieci NAZCA (07 grudnia 2018)Czy można ograniczyć emisje bez uszczerbku dla PKB? (07 grudnia 2018)Minister cyfryzacji chce łagodniejszych norm promieniowania elektromagnetycznego (06 grudnia 2018)eMapa pszczelarska – nowa baza wiedzy (04 grudnia 2018)W 2019 roku ponad 800 mln zł dla firm i platforma dla start-upów (27 listopada 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony