Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Maszyna kompostująca Oklin GG02 firmy Interseroh Polska
Badania stanu środowiska i remediacja terenów zanieczyszczonych firmy Arcadis

SUEZ z nagrodą za wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ

a+a-    Powrót       07 grudnia 2018       Zrównoważony rozwój       Artykuł promocyjny   

Podczas COP24 w Katowicach, SUEZ otrzymał nagrodę "Architekta Rozwoju" za wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Z okazji Szczytu "Miasta dla Klimatu" odbywającego się podczas COP24 w Katowicach wiceprezes SUEZ Polska André Lemlyn odebrał nagrodę „Architekta Rozwoju” od Javiera Corteza, Head of UN Global Compact Cities Program in Madrid, oraz Jerzego Kwiecińskiego, Ministra Inwestycji i Rozwoju, w uznaniu za wkład SUEZ w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

- SUEZ Polska jest niezwykle dumny z otrzymania tak wyróżniającej nagrody. Dedykujemy ją naszym pracownikom i klientom, dzięki którym możemy opracowywać niezawodne i zrównoważone rozwiązania zarówno w zakresie gospodarki wodą, jak i odpadami. Takim przykładem jest nasza ITPOK w Poznaniu [instalacja termicznego przekształcania odpadów komunalnych - przyp. red.], która jako jedyna została uznana przez Urząd Regulacji Energetyki za źródło energii odnawialnej. To dzięki niej Miasto Poznań jest w stanie zapewnić do 34 MW ciepła, które w przeciwnym razie pochodziłoby z węgla. Z entuzjazmem oczekujemy kolejnych rozwiązań zmniejszających wpływ gospodarki odpadami na zmiany klimatyczne - oświadczył, komentując to wydarzenie, Stéphane Heddesheimer, prezes SUEZ Polska.

SUEZ jest firmą, która od ponad 160 lat towarzyszy wielkim przemianom społecznym poprzez oferowanie swych usług w służbie postępu ludzkości. Aby podołać wzrastającym oczekiwaniom ograniczania zjawisk niedoboru, Grupa SUEZ jest głęboko zaangażowana w rewolucję w dziedzinie zasobów, która stanowi priorytetowy punkt zwrotny. Jako światowy lider w zrównoważonym zarządzaniu zasobami w 70 krajach na 5 kontynentach, firma skutecznie mierzy się z wyzwaniami rozwijających się miast i rosnącej populacji. Mając w swojej ofercie cyfrowe, innowacyjne rozwiązania, SUEZ poddaje rocznie odzyskowi 17 milionów ton odpadów, generuje 3,9 miliona ton surowców pochodzących z recyklingu i wytwarza 7 TWh odnawialnej energii. Wynikiem tego są ubiegłoroczne obroty Grupy SUEZ wygenerowane na poziomie 15,9 miliarda EURO.

W Polsce historia firmy sięga roku 1992. Od tego czasu SUEZ inwestuje w swą kompleksową działalność z zakresu odbioru, recyklingu, odzysku oraz unieszkodliwiania odpadów komunalnych i przemysłowych, jak również oczyszczania i uzdatniania wody. Lata doświadczenia SUEZ Polska są nie tylko wyrazem spełnienia oczekiwań klientów, ale i budowania głębokiej relacji o środowiskowym wymiarze.

SUEZ PolskaTekst powstał przy współpracy z grupą SUEZ.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

GOZ i nie tylko w Europejskim Zielonym Ładzie (12 grudnia 2019)Ceetrus Polska partnerem strategicznym 7. edycji projektu Eco-Miasto (12 grudnia 2019)Nowy Zielony Ład – okręt flagowy UE wciąż zacumowany w porcie (06 grudnia 2019)Rozpoczyna działalność Rada ds. ekoMałopolski (06 grudnia 2019)VIII edycja programu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Zgłoszenia tylko do 10 grudnia (05 grudnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony