Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Pomocnik Mechanika SUEZ Polska Sp. z o.o.
Inżynier Rezydent – branża kolejowa Smart-HR

Solaris dostarczy autobusy hybrydowe do Krakowa

a+a-    Powrót       19 lutego 2016       Transport   

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie kupi 12 autobusów hybrydowych od polskiej firmy Solaris Bus&Coach SA. W ostatnim czasie firma z Bolechowa wygrała też przetarg na dostawę do Krakowa czterech autobusów elektrycznych.

Jak poinformował w czwartek rzecznik krakowskiego MPK Marek Gancarczyk, oferta firmy Solaris była jedyną, jaka wpłynęła do przewoźnika w przetargu na 12 przegubowych autobusów hybrydowych o długości 18 metrów. Producent zaproponował cenę wynoszącą 25,2 mln zł netto.

Według przedstawicieli MPK oferta Solarisa spełniała wszystkie wymagania zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zgodnie z warunkami przetargu po jego uprawomocnieniu i podpisaniu umowy producent będzie miał siedem miesięcy na dostarczenie autobusów do Krakowa.

Nowe pojazdy będą wyposażone w napęd hybrydowy łączący silnik elektryczny i spalinowy spełniający najwyższe europejskie normy ochrony środowiska Euro 6. Pojazdy będą miały klimatyzację, automaty biletowe i nowoczesne systemy informacji pasażerskiej.

W ostatnich miesiącach Solaris wygrał też dwa inne przetargi na dostawę autobusów dla krakowskiego przewoźnika: 60 pojazdów spalinowych o długości 12 metrów za 58,3 mln zł netto i czterech autobusów elektrycznych za 6,2 mln zł netto.

W sumie MPK w Krakowie w ciągu dwóch najbliższych lat zamierza kupić 107 różnych autobusów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, korzystając z instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.(PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Władze Poznania walczą z hałasem w mieście (20 sierpnia 2018)Autobusy miejskie z panelami PV na dachu (14 sierpnia 2018)Sandomierz: Blisko 14 mln zł na modernizację oświetlenia i transport publiczny (10 sierpnia 2018)168 mln zł dla JST na zakup autobusów elektrycznych (09 sierpnia 2018)Rozwój transportu zeroemisyjnego łatwiejszy z poradnikiem (30 lipca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony