Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. ochrony środowiska TEAM PREVENT POLAND SP Z O.O.
Pompa ciepła aroTHERM Split: cicha, oszczędna i szybka w instalacji firmy Vaillant

Pierwsze porozumienie w programie StopSmog - gmina Skawina dostanie ponad 11,1 mln zł

a+a-    Powrót       01 lipca 2019       Powietrze i klimat   

Gmina Skawina dostanie ponad 11,1 mln zł dofinansowania z Funduszu Termomodernizacji i Remontów na wymianę kotłów i pieców w 300 domach jednorodzinnych. W piątek gmina podpisała porozumienie w tej sprawie z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii.

- To historyczne wydarzenie. Przechodzimy od słów do czynów. Wiemy, jak wielkim wyzwaniem dla Polski jest kwestia czystego powietrza. (...) Chcielibyśmy, aby był to przykład - dla całej Polski, także dla innych województw i gmin - jak ambitnie zabiegać o czyste powietrze o dobrą, nową jakość życia w naszych samorządach - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa podczas uroczystości podpisania porozumienia.

Dodał, że porozumienie z gminą Skawina jest pierwszym - w trybie znowelizowanej ustawy o wspieraniu remontów i termomodernizacji - zawieranym przez ministra przedsiębiorczości i technologii z polskim miastem, które znalazło się na liście Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Na ubiegłorocznej liście WHO wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast - 36 było w Polsce.

Wymiana kotłów w 300 domach

Na podstawie tego porozumienia gmina otrzyma wsparcie na poprawę efektywności energetycznej i wymianę kotłów w 300 domach jednorodzinnych - mówił.

Łączna wartość inwestycji w Skawinie na walkę ze smogiem to 15,9 mln zł. 11,1 mln to dofinansowanie z Funduszu Termomodernizacji i Remontów, a pozostałe 4,8 mln zł wyłoży sama gmina.

- Zapraszam swoich partnerów w samorządzie wójtów, burmistrzów do kontaktu z nami, żebyśmy mogli im powiedzieć, jak to się robi w Skawinie. (...) Mam nadzieję, że uda się jak najszybciej poprawić jakość powietrza nie tylko w Małopolsce, ale i w całej Polsce - powiedział Norbert Rzepisko, burmistrz miasta i gminy Skawina. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Poznań: Miało być pole golfowe – będzie las na ok. 60 hektarach (08 lipca 2019)Apel UMP do KE o przekazanie programu Czyste Powietrze polskim samorządom (05 lipca 2019)Czesi przeciwko powiększeniu kopalni Turów (05 lipca 2019)Gminy pomogą w realizacji programu Czyste Powietrze (03 lipca 2019)Prezydent podpisał ustawę ws. zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza (01 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony