Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Ładowacz Eneris Surowce S.A.
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT c-trace Sp. z o.o.

Udostępniono jednolity tekst ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

a+a-    Powrót       25 sierpnia 2020       Odpady   

Zmiany prawne w gospodarce odpadami to niekończąca się historia. Ostatnio wiceminister kllimatu Jacek Ozdoba zapowiedział umożliwienie gminom poważnej reorganizacji w selektywnej zbiórce, a także zmiany w zakresie sankcji za niektóre wykroczenia. O planach w tym zakresie pisaliśmy w tekście: #CzytstośćPLUS, czyli propozycje zmian w przepisach dot. gospodarki odpadami.

Tymczasem, w oczekiwaniu na zmiany, pod ręką warto mieć obowiązujący, jednolity tekst ustawy o utrzymaniu porzadku i czystości w gminach. Tekst zawiera zmiany wprowadzone m.in.:

  • nowelizacją Prawa zamówień publicznych z 11 września 2019 r.
  • nowelą ustawy o odpadach z 23 stycznia br. (dot. m.in. BDO, więcej tutaj)
  • nowelizacją ustawy o działach administracji rządowej i innych ustaw z 23 stycznia br.
  • nowlizacją ustawy o COVID-19 (z 14 maja br., więcej tutaj)

Wspomniany dokument dostępny jest w Bazie Aktów Prawnych Teraz Środowisko: Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 22 lipca 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Marta Wierzbowska-Kujda: Redaktor naczelna, specjalista ds. ochrony środowiska Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Co wspólnego mają Göteborg i Ciechanów? IV dzień Międzynarodowej Konferencji Eco-Miasto 2020 (25 września 2020)Nowelizacja ustawy o odpadach. Krajowa Administracja Skarbowa sprawdzi BDO (25 września 2020)GIOŚ: odpady, które trafią do Rębiszowa, nie są niebezpieczne ani toksyczne (25 września 2020)Ponad 294 mln zł pożyczki z NFOŚiGW na budowę spalarni odpadów w Gdańsku (25 września 2020)Jak złożyć i wypełnić sprawozdanie w BDO na nowych zasadach? (23 września 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony