Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Analizy ryzyka dla ustanowienia stref ochronnych ujęć wód firmy Arcadis

Długi firmy wodociągowej odcięły od dostaw wody ponad 100 tys. ludzi

a+a-    Powrót       23 października 2019       Woda   

Ponad 100 tysięcy ludzi zostało odciętych od dostaw wody w mieście Lisiczańsk w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy w związku z nieopłaconymi przez lokalne wodociągi rachunkami za prąd - poinformowały we wtorek media.

Dostawy wody pitnej dla mieszkańców miasta wstrzymano w piątek. Jest ona dostępna jedynie w beczkowozach. Brak wody odczuwają także mieszkańcy okolicznych miejscowości. Według informacji na stronie internetowej rady miejskiej jest to ogółem ponad 100 tys. osób. W samym Lisiczańsku mieszka ok. 80 tysięcy ludzi.

W związku z zaistniałą sytuacją w mieście ogłoszono stan wyjątkowy, a w szpitalach odwołano zaplanowane wcześniej operacje. Władze lokalne twierdzą, że nie mają środków na pokrycie zadłużenia firmy wodociągowej i poprosiły o interwencję m.in. premiera Ołeksija Honczaruka i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

W Rudzie Śląskiej woda i ścieki podrożeją o złotówkę (04 października 2019)Polska europosłanka pyta KE o zagrożenia środowiskowe związane z budową Nord Stream 2 (08 sierpnia 2019)Kanada przygląda się planom „pływającego Czarnobyla” (15 lipca 2019)Co łączy wodociągi w Polsce i Dubaju? Technologia smart (23 maja 2019)MF zapewnia: kranówka nadal z 8-procentowym VATem (12 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony