Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Monter Sieci Kanalizacyjnej w Oddziale Eksploatacji Sieci Kanalizacyjnej MPWiK m.st. Warszawie S.A.
Analizy ryzyka dla ustanowienia stref ochronnych ujęć wód firmy Arcadis

Długi firmy wodociągowej odcięły od dostaw wody ponad 100 tys. ludzi

a+a-    Powrót       23 października 2019       Woda   

Ponad 100 tysięcy ludzi zostało odciętych od dostaw wody w mieście Lisiczańsk w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy w związku z nieopłaconymi przez lokalne wodociągi rachunkami za prąd - poinformowały we wtorek media.

Dostawy wody pitnej dla mieszkańców miasta wstrzymano w piątek. Jest ona dostępna jedynie w beczkowozach. Brak wody odczuwają także mieszkańcy okolicznych miejscowości. Według informacji na stronie internetowej rady miejskiej jest to ogółem ponad 100 tys. osób. W samym Lisiczańsku mieszka ok. 80 tysięcy ludzi.

W związku z zaistniałą sytuacją w mieście ogłoszono stan wyjątkowy, a w szpitalach odwołano zaplanowane wcześniej operacje. Władze lokalne twierdzą, że nie mają środków na pokrycie zadłużenia firmy wodociągowej i poprosiły o interwencję m.in. premiera Ołeksija Honczaruka i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ponad pół miliarda na inwestycje MPWiK we Wrocławiu (17 stycznia 2020)Aktywiści wysłali do unijnego komisarza ds. środowiska list ws. przekopu Mierzei Wiślanej (05 grudnia 2019)W Rudzie Śląskiej woda i ścieki podrożeją o złotówkę (04 października 2019)Polska europosłanka pyta KE o zagrożenia środowiskowe związane z budową Nord Stream 2 (08 sierpnia 2019)Kanada przygląda się planom „pływającego Czarnobyla” (15 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony