Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kierowca kat. C Eneris Surowce S.A.
Pojemnik do segregacji bioodpadów bez pogorszenia jakości Eco-Clean Tomasz Malanowicz

Warszawskie MPO: nieruchomość w Zielonce kupiono za kwotę niższą, niż wynikała z operatu

a+a-    Powrót       10 października 2019       Odpady   

Nieruchomość w Zielonce zakupiono za kwotę niższą, niż wynikała z operatu szacunkowego – poinformowało w środę PAP stołeczne Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Według CBA, które prowadziło postępowanie w tej sprawie, spółka kupiła działkę za cenę wielokrotnie przekraczającą jej wartość.

We wtorek CBA poinformowało, że skierowało do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów w związku z zakupem działki przez warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania za cenę wielokrotnie przekraczającą wartość nieruchomości.

MPO: W 2017 r. śledztwo zostało umorzone

MPO w oświadczeniu przesłanym w środę w odpowiedzi na pytania skierowane przez PAP podkreśliło, że wydział do walki z korupcją Komendy Stołecznej Policji – na zlecenie i pod nadzorem Prokuratury Okręgowej - prowadził już śledztwo dotyczące zakupu tej nieruchomości. Zostało ono umorzone przez Prokuraturę Okręgową Warszawa Praga we wrześniu 2017 roku.

Przedsiębiorstwo wyjaśniło, że podstawą umorzenia było niestwierdzenie przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków ani nadużycia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych przez osoby uprawnione do rozporządzania majątkiem spółki podczas nabycia nieruchomości w Zielonce w pow. wołomińskim.

MPO zapewniło, że zakup gruntu został poprzedzony "dogłębnymi analizami ówczesnych cen rynkowych na terenie Gminy Zielonka". Według spółki na potrzeby transakcji został zlecony operat szacunkowy nieruchomości. - Należy podkreślić, że spółka nabyła nieruchomość za kwotę niższą niż wynikała z ww. operatu szacunkowego - czytamy w komunikacie.

Protesty zablokowały realizację inwestycji

Przedsiębiorstwo poinformowało, że na nieruchomości w Zielonce planowało zrealizować inwestycję "w obszarze gospodarki odpadami". - Taką działalność dopuszczał obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, co było dodatkowym i silnym argumentem przemawiającym za nabyciem w/w nieruchomości - wskazało. Zapewniło, że w Zielonce obowiązywały cztery kluczowe formalno–prawne podstawy, umożliwiające realizację inwestycji.

Według spółki podczas przystąpienia do realizacji przedsięwzięcia protesty mieszkańców i organizacji ekologicznych spowodowały zablokowanie w postępowaniach administracyjnych budowy składowiska. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Tarcza antykryzysowa 3.0 - wydłuża kluczowe terminy sprawozdawczości w gospodarce odpadami (25 maja 2020)Jakich kompetencji potrzebuje wod-kan i przedsiębiorstwa zajmujące się rekultywacją? (22 maja 2020)Od środy konferencja online: Optymalne funkcjonowanie instalacji MBP w czasie epidemii COVID-19 (22 maja 2020)Metropolia GZM chce utworzyć spółkę celową dla budowy spalarni odpadów (20 maja 2020)Już w piątek 5. Webinarium Gospodarka odpadami - aktualna sytuacja, szanse i zagrożenia dla branży (19 maja 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony