Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Od dziś konsultacje społeczne w sprawie planów inwestycyjnych na Nysie Kłodzkiej i jej dopływach

a+a-    Powrót       05 listopada 2019       Woda   

Od 5 listopada do połowy grudnia w Kotlinie Kłodzkiej będą przeprowadzane konsultacje społeczne dotyczące planów inwestycyjnych na Nysie Kłodzkiej i jej dopływach.

Rejon ten jest szczególnie narażony na powodzie, dlatego Wody Polskie opracowują kilkuetapową strategię przeciwpowodziową. Jej celem jest ochrona życia i mienia mieszkańców Ziemi Kłodzkiej. Podczas spotkań konsultacyjnych zostaną przedstawione rozwiązania obejmujące modernizację budowli hydrotechnicznych oraz budowę nowych. Inwestycje są przewidziane na obszarach silnie zurbanizowanych, gdzie ewentualna powódź wyrządziłaby największe straty.

Na terenie Kotliny Kłodzkiej obecnie są budowane 4 poldery, czyli suche zbiorniki, które w razie wezbrania przyjmują falę powodziową, nie dopuszczając do zalania okolicznych miejscowości.

W najbliższej przyszłości Wody Polskie planują też działania zapobiegające suszy. W kolejnych etapach mają powstać projekty wielofunkcyjne, których zadaniem jest minimalizowanie skutków obu tych zjawisk.

Szczegółowe informacje na temat inwestycji planowanych lub realizowanych na Ziemi Kłodzkiej oraz terminy spotkań konsultacyjnych znajdują się na stronie internetowej.

Źródło: Wody Polskie

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Magazynowanie wód opadowych pod ziemią – Uniwersytet Śląski w międzynarodowym projekcie (21 listopada 2019)Prawie 12 mln zł na usuwanie skutków tegorocznej powodzi dla 11 małopolskich samorządów (24 września 2019)Rząd przyjął założenia do programu zwiększenia retencji w Polsce (11 września 2019)Romanowski: w przyszłości do oszacowania skutków suszy wykorzystane będą nowe technologie (05 września 2019)Dziś susza, jutro powódź. Jak poradzić sobie ze skutkami zmian klimatu? (16 sierpnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony