Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. ochrony środowiska i szkoleń SEKA S.A.
Eksploatacja i finansowanie modernizacji oczyszczalni ścieków Saur Polska

Wskocz do wody, wyraź poparcie dla czystych rzek

a+a-    Powrót       06 lipca 2016       Zrównoważony rozwój   

Już 10 lipca 2016 r. o godzinie 15:00 odbędzie się międzynarodowa akcja BIG JUMP, podczas której mieszkańcy całej Europy będą obwieszczać swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek, wyrażone poprzez wchodzenie do stawów, jezior, mórz, rzek i innych akwenów. Obchody Big Jump organizowane są od 2005 r.

Główne wydarzenie Big Jump 2016 odbędzie się w Bielsku-Białej. Mieszkańcy innych miast mogą też sami zorganizować wejscie do wody, zbierając grupę zainteresowanych osób. O tym jak zorganizować akcję samemu można przeczytać na facebooku i stronie Klubu Gaja. W Big Jump mogą uczestniczyć rodziny, organizacje społeczne, samorządy, stowarzyszenia, uczestnicy kolonii, półkolonii i obozów wypoczynkowych. Wydarzeniu towarzyszą pikniki, festyny, zajęcia edukacyjne czy spotkania rodzinne.

Wejścia do wody w ramach Big Jump 2016 zgłoszono już w następujących miejscach w kraju, m.in.: Zalew na rzece Muchawce w Siedlcach, od strony "Cichej Stanice" (Polski Klub Ekologiczny Koło Podlasie), rzeka Oszczenica (Sierakowska Kolei Drezynowa), Biała Przemsza w Dąbrowie Górniczej-Okradzionów (Kajaki Przemsza, Grzegorz Piętka) – Strumień Komora II, Ujście do rzeki Biała Przemsza w Sławkowie (Stowarzyszenie Przyjaciół Białej Przemszy).

Dzięki zaangażowaniu blisko 177 000 osób w latach 2005 – 2015 w ramach programu Zaadoptuj rzekę, opieką otoczono 746 rzek, strumieni, jezior, potoków i stawów a także Bałtyk w 1492 miejscach w Polsce.

Obchody BIG JUMP powiązane są z wprowadzeniem Ramowej Dyrektywy Wodnej, której ideą jest osiągnięcie dobrego stanu wszystkich wód. W Polsce impreza koordynowana jest przez Klub Gaja, w ramach programu "Zaadoptuj rzekę" przy współpracy z pomysłodawcą akcji European Rivers Network.

Źródło: GDOŚ.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Pierwszy konkurs w Małopolsce dla NGO-sów na działania związane z ochroną środowiska (17 lipca 2020)Pokrętna ścieżka do zamknięcia obiegu (03 czerwca 2020)19. edycja Konkursu „EKOLAURY Polskiej Izby Ekologii 2020” rozpoczęta. Trwa nabór wniosków (02 czerwca 2020)Ruszył nabór kandydatów na członków Młodzieżowej Rady Ekologicznej (02 czerwca 2020)Możemy już panikować. Tylko czy chcemy wiedzieć dlaczego? (01 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony