Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Analizy ryzyka dla ustanowienia stref ochronnych ujęć wód firmy Arcadis

Wskocz do wody, wyraź poparcie dla czystych rzek

a+a-    Powrót       06 lipca 2016       Zrównoważony rozwój   

Już 10 lipca 2016 r. o godzinie 15:00 odbędzie się międzynarodowa akcja BIG JUMP, podczas której mieszkańcy całej Europy będą obwieszczać swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek, wyrażone poprzez wchodzenie do stawów, jezior, mórz, rzek i innych akwenów. Obchody Big Jump organizowane są od 2005 r.

Główne wydarzenie Big Jump 2016 odbędzie się w Bielsku-Białej. Mieszkańcy innych miast mogą też sami zorganizować wejscie do wody, zbierając grupę zainteresowanych osób. O tym jak zorganizować akcję samemu można przeczytać na facebooku i stronie Klubu Gaja. W Big Jump mogą uczestniczyć rodziny, organizacje społeczne, samorządy, stowarzyszenia, uczestnicy kolonii, półkolonii i obozów wypoczynkowych. Wydarzeniu towarzyszą pikniki, festyny, zajęcia edukacyjne czy spotkania rodzinne.

Wejścia do wody w ramach Big Jump 2016 zgłoszono już w następujących miejscach w kraju, m.in.: Zalew na rzece Muchawce w Siedlcach, od strony "Cichej Stanice" (Polski Klub Ekologiczny Koło Podlasie), rzeka Oszczenica (Sierakowska Kolei Drezynowa), Biała Przemsza w Dąbrowie Górniczej-Okradzionów (Kajaki Przemsza, Grzegorz Piętka) – Strumień Komora II, Ujście do rzeki Biała Przemsza w Sławkowie (Stowarzyszenie Przyjaciół Białej Przemszy).

Dzięki zaangażowaniu blisko 177 000 osób w latach 2005 – 2015 w ramach programu Zaadoptuj rzekę, opieką otoczono 746 rzek, strumieni, jezior, potoków i stawów a także Bałtyk w 1492 miejscach w Polsce.

Obchody BIG JUMP powiązane są z wprowadzeniem Ramowej Dyrektywy Wodnej, której ideą jest osiągnięcie dobrego stanu wszystkich wód. W Polsce impreza koordynowana jest przez Klub Gaja, w ramach programu "Zaadoptuj rzekę" przy współpracy z pomysłodawcą akcji European Rivers Network.

Źródło: GDOŚ.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Uczniowie będą pilnować, by w szkole nie marnowała się energia (17 września 2019)Zgniatarki pojemników plastikowych (06 września 2019)Polityka ekologiczna państwa 2030 przyjęta (12 sierpnia 2019)Jakiej żywności marnujemy najwięcej? (08 sierpnia 2019)Raport: rosną zaległości branży odpadowej wobec banków i kontrahentów (31 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony