Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Pompa ciepła PCCO SPLIT 13 kW: niezawodność, ulubiony kolor i 5 lat gwarancji firmy Hewalex
Zespoły kogeneracyjne zasilane paliwami gazowymi firmy Horus Energia

ZE PAK zapowiada inwestycje w OZE

a+a-    Powrót       06 sierpnia 2019       Energia   

Drugi kocioł na biomasę i przygotowanie projektu farmy fotowoltaicznej w ZE PAK zapowiedziały władze spółki. Spółka rozpoczęła proces zmniejszania udziału węgla w produkcji energii oraz rozwoju projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii.

- Transformacja ZE PAK od wytwarzania energii węglowej do zielonej zajmie pewien czas, jednak jest to proces nieodwracalny - powiedział cytowany w komunikacie p.o. prezes ZE PAK SA Henryk Sobierajski. - Już dzisiaj mamy jeden kocioł 50 MW na biomasę, mamy zatwierdzoną inwestycję w drugi biomasowy, przygotowujemy się do projektu budowy farmy fotowoltaicznej. Jesteśmy również sygnatariuszem porozumienia na rzecz sprawiedliwej transformacji Wielkopolski Wschodniej i w ramach tego programu pracujemy między innymi nad projektem zeroemisyjnego transportu miejskiego w Koninie oraz magazynów energii - dodał. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

W 2020 r. rząd planuje kupić prawie 58 TWh zielonej energii. Wyda na ten cel ponad 25 mld zł (15 stycznia 2020)Pierwsze doniesienia o propozycji Funduszu Sprawiedliwej Transformacji (09 stycznia 2020)Rusza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu” (03 stycznia 2020)Wyniki pierwszych w tym roku aukcji OZE (04 grudnia 2019)URE: w 2020 r. stawka opłaty OZE pozostanie bez zmian (29 listopada 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony