Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Zagrożenie pożarowe w większości lasów w Polsce

a+a-    Powrót       03 maja 2018       Ryzyko   

Pomimo lokalnych przelotnych opadów deszczu w lasach na przeważającej części kraju utrzymuje się średnie i duże zagrożenie pożarowe - poinformował w czwartek Instytut Badawczy Leśnictwa. W ciągu dwóch dni maja w lasach wybuchło 112 pożarów.

Wysokie temperatury powietrza powodują szybkie przesychanie ściółki, również w lasach na północno-zachodnich terenach Polski, gdzie wystąpiły opady deszczu - podano w komunikacie. W ciągu ostatnich dwóch dni najwięcej pożarów zanotowano w województwie mazowieckim (28), śląskim (16) i podkarpackim (14).

Instytut Badawczy Leśnictwa zaapelował o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu w lesie i w jego bliskim sąsiedztwie. Przypomina również, że w lasach oraz w odległości mniejszej niż 100 metrów od lasu nie wolno palić ognisk, używać otwartego ognia, wypalać pozostałości roślinnych, np. traw, gałęzi, porzucać nieugaszonych zapałek lub niedopałków papierosów.

Aktualną mapę zagrożenia pożarowego lasu można znaleźć tutaj.

(PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Pożary odpadów nie ustają (20 sierpnia 2018)Ustawa o odpadach w Dzienniku Ustaw (14 sierpnia 2018)Pożar odpadów na terenie firmy zajmującej się ich przerabianiem (13 sierpnia 2018)Prezydent podpisał tzw. pakiet odpadowy (27 lipca 2018)Upały, pożary, fale chłodu: tysiące ofiar na całym świecie (25 lipca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony