Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu
Certyfikacja dla miast ISO 37120 – Smart City firmy Arcadis

Zagrożenie pożarowe w większości lasów w Polsce

a+a-    Powrót       03 maja 2018       Ryzyko   

Pomimo lokalnych przelotnych opadów deszczu w lasach na przeważającej części kraju utrzymuje się średnie i duże zagrożenie pożarowe - poinformował w czwartek Instytut Badawczy Leśnictwa. W ciągu dwóch dni maja w lasach wybuchło 112 pożarów.

Wysokie temperatury powietrza powodują szybkie przesychanie ściółki, również w lasach na północno-zachodnich terenach Polski, gdzie wystąpiły opady deszczu - podano w komunikacie. W ciągu ostatnich dwóch dni najwięcej pożarów zanotowano w województwie mazowieckim (28), śląskim (16) i podkarpackim (14).

Instytut Badawczy Leśnictwa zaapelował o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu w lesie i w jego bliskim sąsiedztwie. Przypomina również, że w lasach oraz w odległości mniejszej niż 100 metrów od lasu nie wolno palić ognisk, używać otwartego ognia, wypalać pozostałości roślinnych, np. traw, gałęzi, porzucać nieugaszonych zapałek lub niedopałków papierosów.

Aktualną mapę zagrożenia pożarowego lasu można znaleźć tutaj.

(PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Naukowcy: ozon powstający w wyniku pożarów zmniejszył wydajność roślin bardziej niż susza (02 stycznia 2019)Otamowanie pożaru w kopalni w Karwinie oznacza wielomiesięczną akcję (21 grudnia 2018)Deklaracja Ministerialna „Lasy dla klimatu” przyjęta (13 grudnia 2018)IOŚ wstrzymała użytkowanie nielegalnie działającej instalacji magazynowania odpadów (11 grudnia 2018)Drawieński Park Narodowy z dotacją na zakup sprzętu do ochrony przyrody przed pożarami i kłusownikami (14 listopada 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony