Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
26.02.2021 26 lutego 2021

Zmiany po posiedzeniu komisji UNESCO

   Powrót       10 lipca 2019       Zrównoważony rozwój   

Kolejna, 44. sesja komisji UNESCO odbędzie się w Chinach w mieście Fuzhou - poinformowano we wtorek w Baku, gdzie odbywa się 43. posiedzenie komisji decydującej o wpisach na prestiżową listę dziedzictwa kultury i przyrody.

Na spotkaniu w Azerbejdżanie wybrano również przewodniczącego posiedzenia UNESCO w Fuzhou. Będzie nim chiński wiceminister edukacji Tian Xuejun. W 43. posiedzeniu komisji, od 30 czerwca do 10 lipca, uczestniczyło ponad 2500 delegatów ze 180 krajów. W Baku lista UNESCO wzbogaciła się o 29 nowych pozycji (jedno miejsce w Afryce, dwa - w państwach arabskich, 10 w rejonie Azja-Pacyfik, 15 w Europie i Ameryce Północnej i jedno w Ameryce Łacińskiej). Obecnie lista światowego dziedzictwa obejmuje 1 121 miejsc w 167 krajach.

Lista obiektów w niebezpieczeństwie

Z listy obiektów w niebezpieczeństwie skreślono bazylikę Narodzenia Pańskiego w Betlejem i fabryki saletry w Humberstone i Santa Laura. Do miejsc zagrożonych wpisano wyspy i obszary chronione Zatoki Kalifornijskiej w Meksyku.

UNESCO dało także Macedonii czas do lutego, aby powstrzymała niekontrolowaną zabudowę nad Jeziorem Ochrydzkim, któremu inaczej grozi wpisanie na niechlubna listę, a Nepal dostał rok na podjęcie właściwych środków w Dolinie Katmandu. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

904 tys. zł dotacji na uszczelnienie górotworu w rejonie historycznego szybu Wielki Kopalni Soli w Bochni (21 grudnia 2020)Bokova: Zrównoważony rozwój to przede wszystkim rozwój ludzi (20 listopada 2020)Piąta edycja Open Eyes Economy Summit już w listopadzie (29 października 2020)Mimo intensywnych opadów, rezerwy wody nie odbudowały się we wszystkich regionach (29 czerwca 2020)Puszcza Białowieska nie została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa w Zagrożeniu (04 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony