Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
20.01.2021 20 stycznia 2021

Zofia Maria Paryła nową prezes Grupy Lotos

Rada Nadzorcza powołała Zofię Marię Paryłę na stanowisko prezesa Zarządu Grupy Lotos - podała w poniedziałek spółka w komunikacie. Od połowy listopada pełniła ona obowiązki prezesa spółki.

   Powrót       08 grudnia 2020       Management   

- Pani Zofia Maria Paryła została powołana w skład zarządu Spółki X kadencji 25 lipca 2019 roku jako Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, dodatkowo w dniu 12 listopada Rada Nadzorcza Spółki powierzyła jej pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu - napisano w komunikacie Lotosu.

Czytaj: Powstaje multikoncern energetyczny – dwa kolejne kroki w kierunku konsolidacji polskich firm energetycznych

Jak poinformowała spółka Zofia Maria Paryła jest absolwentką Executive Master of Business Administration MBA organizowanych przez Apsley Business School w Londynie oraz Collegium Humanum – Szkołę Główną Menedżerską w Warszawie. Posiada tytuł magistra Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie będąc absolwentem Wydziału Zarządzania na kierunku rachunkowość.

Karierę zawodową rozpoczęła w 1985 roku w Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej w Krakowie. W latach 1997 – 2017 związana z sektorem prywatnym, w tym w latach 2010 – 2017 na stanowisku głównej księgowej. Przez 2 lata pełniła funkcję wiceprezesa Zarządu w Energa Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.

- Posiada liczne certyfikaty z zakresu zarządzania, księgowości i rachunkowości, jak również certyfikat uzyskania kwalifikacji wykształcenia dla kandydatów na członków organów nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Posługuje się językiem angielskim oraz językiem rosyjskim - napisano w komunikacie. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Przepis na sukces gospodarki odpadami w Gdyni? System przyjazny i wygodny dla użytkownika (23 listopada 2020)Wojciech Hann będzie kierował pracami Zarządu Banku Ochrony Środowiska (09 listopada 2020)#ClimateEmergency - 10. PLGBC Green Building Symposium w nowym formacie online (16 września 2020)Małopolska: Rusza budowa nowych dworców w Biadolinach i Sterkowcu (10 września 2020)Kierunek? Woda! (16 lipca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony