Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. ochrony środowiska - sprawozdawczość Ekolog sp. z o.o.
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! SUEZ

Areszt za gromadzenie toksycznych odpadów. Część z nich nielegalnie wylewano na pola

a+a-    Powrót       28 listopada 2019       Odpady   

65-letni mieszkaniec gminy Pniewy (Mazowieckie) trafił do aresztu w związku z odkryciem na jego posesji nielegalnego magazynu odpadów. Policjanci znaleźli u niego 18 tys. litrów niebezpiecznych płynów, m.in. pochodnych rozpuszczalników i lakierów.

65-latek usłyszał zarzuty składowania substancji i odpadów niebezpiecznych wbrew przepisom oraz zanieczyszczenia wody i powietrza. Grozi za to do 8 lat więzienia.

Niebezpieczne substancje przechowywane były w ośmiu 200-litrowych beczkach, 16 o pojemności 1000 litrów oraz 24 20-litrowych wiadrach. Odkryto też, że 65-latek wylewał część trujących substancji na należących do niego terenach nieużytków rolnych w okolicznej miejscowości.

Zdaniem policji mężczyzna zanieczyszczał w ten sposób wodę i powietrze substancjami chemicznymi zwierającymi lotne związki organiczne. - Wszystko to mogło zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować istotne obniżenie jakości wody lub zanieczyszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach – poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Grójcu kom. Agnieszka Wójcik.

Policjanci odkryli nielegalny magazyn kilka dni temu po zgłoszeniu jednego z mieszkańców Wiatrowca, który poinformował, że od kilku dni z nieużytku rolnego zlokalizowanego pomiędzy sadami, rozchodzi się nieprzyjemny zapach. We wskazanym miejscu na trawie znajdowały się ślady kleistej cieczy o nieprzyjemnym zapachu.

Odpady zostały zabezpieczone przez pracowników radomskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Weto dla spalarni zużytych opon na Śląsku (05 sierpnia 2020)Śledztwo ws. nielegalnego gromadzenia odpadów koło Purdy (23 lipca 2020)W lesie pod Nidzicą znaleziono pojemniki z odpadami (22 lipca 2020)Skutki uboczne pandemii, czyli 40 mln maseczek ochronnych wyrzucanych każdego dnia we Włoszech (03 lipca 2020)Policja wykryła ponad 100 tys. litrów niebezpiecznych odpadów (01 lipca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony