Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Dyspozytor Eneris Surowce S.A.
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ

Areszt w związku z gromadzeniem niebezpiecznych odpadów

a+a-    Powrót       08 stycznia 2019       Odpady   

Cztery osoby aresztowano w związku z zarzutem gromadzenia i nielegalnego składowania 1,5 tys. ton odpadów na jednej z nieruchomości w gminie Borkowice (woj. mazowieckie). Zdaniem śledczych za procederem stoi zorganizowana grupa przestępcza; część z odpadów jest niebezpieczna.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Radomiu. W ocenie śledczych część z odpadów jest niebezpieczna. - Gromadzenie i składowanie niebezpiecznych odpadów wbrew obowiązującym przepisom mogło m.in. zagrażać zdrowiu okolicznych mieszkańców i spowodować istotne obniżenie jakości gleby, a także zniszczenia w świecie roślinnym i zwierzęcym – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu czterech osób; trzy z nich – zdaniem prokuratury – działały w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się składowaniem odpadów, także tych uznawanych za niebezpieczne.

Rzeczniczka dodała, że prokuratura nadal prowadzi czynności w tej sprawie, a śledztwo jest wielowątkowe. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

13 zatrzymanych ws. "afery śmieciowej" (06 czerwca 2019)Kiedy trzeba zrobić coś więcej, róbmy to (03 czerwca 2019)Kolejny aresztowany w sprawie porzucania niebezpiecznych odpadów (31 maja 2019)Policja odkryła odpady chemiczne koło Radziejowa (27 maja 2019)Pieniądze dla samorządów na usuwanie porzuconych odpadów (16 maja 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
Finansowanie termomodernizacji budynków wielorodzinnych