Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Opole: Dofinansowanie na zakup 5 autobusów elektrycznych

a+a-    Powrót       04 lutego 2020       Transport   

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski podpisał umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) na dofinansowanie zakupu 5 niskopodłogowych autobusów elektrycznych typu MAXI.

Każdy autobus będzie miał co najmniej 75 miejsc. Pojazdy będą obsługiwały linię nr 25. Na przystanku Prószkowska – Politechnika – Pętla powstanie pantografowa stacja szybkiego ładowania o mocy 300 kW, w zajezdni MZK natomiast staną 3 dwustanowiskowe ładowarki typu plug-in o mocy 120 kW każda. W trakcie dnia autobusy będą doładowywane podczas każdej wizyty na przystanku. Ładowanie potrwa kilkanaście minut, co pozwoli na takie uzupełnienie energii, aby autobus wykonał kolejny kurs. Pojemność akumulatorów zaplanowana została z zapasem, aby w skrajnie niekorzystnych warunkach (godziny szczytu, mróz) realizacja kursu nie była zagrożona. Po zakończeniu wszystkich kursów w ciągu dnia autobusy wrócą na zajezdnię i w nocy będą ładowane do pełna na tamtejszej stacji ładowania.

Autobusy powinny pojawić się na ulicach Opola w drugiej połowie 2021 r. Wartość całego projektu to ok. 20 mln zł, dofinansowanie wynosi ok. 14 mln, czyli 85 proc.

Źródło: Urząd Miasta Opola

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Mobilność miejska musi zmierzyć się z wyzwaniem efektywności energetycznej (04 marca 2020)PSPA: Samorządy stawiają na elektromobilność (06 lutego 2020)Kolejne 190 autobusów elektrycznych na polskich drogach (31 stycznia 2020)Jak ograniczyć smog transportowy w miastach? Bez kija i marchewki się nie obędzie (15 stycznia 2020)Kraków w rankingu "New York Times". Miasto docenione za poprawę jakości powietrza (14 stycznia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony