Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. ochrony środowiska Pracownia Analiz Środowiskowych EKOVENTUS - Szymańczyk i Węclews
Remediacja terenów zanieczyszczonych i oczyszczanie wód gruntowych firmy Menard

Naprawiono rurociąg między przepompownią a oczyszczalnią ścieków we Władysławowie

a+a-    Powrót       13 czerwca 2019       Woda   

Awaria rurociągu tłocznego między przepompownią we Władysławowie a oczyszczalnią ścieków w Swarzewie (woj. pomorskie) została naprawiona - poinformował w czwartek dyrektor Spółki Wodno-Ściekowej "Swarzewo", Andrzej Okrasiński.

Wymiana pękniętego sześciometrowego fragmentu kolektora nastąpiła w środę w godzinach nocnych.

Awaria rurociągu sprawiła, że ścieki były wypompowywane bezpośrednio do Zatoki Puckiej. - Do wód Zatoki Puckiej dostało się nie więcej niż 3 tysiące metrów sześciennych zanieczyszczeń - powiedział PAP Okrasiński.

Do awarii rurociągu tłocznego między przepompownią we Władysławowie a oczyszczalnią ścieków w Swarzewie doszło we wtorek w godzinach popołudniowych.

- Nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców. Nie ma konieczności zamykania plaż, a ilość ścieków, która trafi do Zatoki Puckiej, to zaledwie 3 procent tego, co wpadło do zatoki po awarii w Gdańsku (w maju 2018 r. – PAP). Sytuacja będzie monitorowana przez służby tak, by na bieżąco poznać skutki dla środowiska naturalnego – powiedział w środę wojewoda pomorski Dariusz Drelich, cytowany w komunikacie prasowym Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Dlaczego hybrydowe hydrofitowe oczyszczalnie ścieków są tak popularne w Czechach? (15 sierpnia 2019)Poznachowice: Blisko 10 mln zł na budowę oczyszczalni ścieków (06 sierpnia 2019)Przechlewo: Otwarto nowoczesną oczyszczalnię ścieków (25 lipca 2019)PPP w Mławie: oczyszczalnia to nie wszystko (12 lipca 2019)Burmistrz Mławy o oczyszczalni w formule PPP: myślimy perspektywicznie (03 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony