Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
07.03.2021 07 marca 2021

Bank Światowy rezygnuje z finansowania ropy i gazu

   Powrót       13 grudnia 2017       Zrównoważony rozwój   

W ogłoszonym we wtorek na szczycie klimatycznym w Paryżu oświadczeniu Bank Światowy poinformował, że w ramach wspierania walki z globalnym ociepleniem zaprzestanie po roku 2019 finansowania eksploatacji nowych złóż ropy naftowej i gazu ziemnego.

Wyjątkiem mogą tutaj być jedynie niektóre inwestycje w branży gazowniczej w państwach najuboższych.

- Jako globalna wielonarodowa instytucja służąca rozwojowi Bank Światowy ustawicznie przekształca swe działania w obliczu szybko zmieniającego się świata. By zapewnić wsparcie państwom w osiągnięciu ich celów określonych przez paryskie porozumienie klimatyczne, Bank Światowy nie będzie już po roku 2019 finansował rozwoju sektorów naftowego i gazowniczego - czytamy w oświadczeniu.

Zaznacza ono jednocześnie, że "w wyjątkowych okolicznościach rozpatrywane będzie finansowanie rozwoju gazownictwa w najuboższych państwach, gdy zapewni to wyraźne korzyści, jeśli chodzi o dostęp ubogich do energii, a projekt jest zgodny ze zobowiązaniami tego państwa z tytułu porozumienia paryskiego". (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Fundusz Sprawiedliwej Transformacji – wiele niewiadomych, Wielkopolska Wschodnia robi swoje (03 marca 2021)Zatwierdzono wsparcie na rzecz większej liczby miejsc pracy i zrównoważonego wzrostu gospodarczego (03 marca 2021)Imbramowice: Otwarto dworzec po przebudowie (01 marca 2021)Rusza program dla gmin "Małopolska deszczówka" (26 lutego 2021)Wadowice: 1,8 ml zł dofinansowania na modernizację zakładu ciepłowniczego (25 lutego 2021)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony