Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inżynier ds. Rozwoju Projektów Remediacyjnych SUEZ Polska Sp. z o.o.
Remediacja terenów zanieczyszczonych i oczyszczanie wód gruntowych firmy Menard

Będą zachęty do rekultywacji terenów pogórniczych?

a+a-    Powrót       13 lipca 2018       Zrównoważony rozwój   

W ministerstwie środowiska trwają prace nad kompleksową reformą m.in. Prawa geologicznego i górniczego. Uproszczeniu mają ulec m.in. zasady i tryby ustalania wynagrodzenia za korzystanie z informacji geologicznej. Planowane jest również wprowadzenie przejrzystych zasad ustalania opłat za użytkowanie górnicze oraz zmiana sposobu ustalania opłat eksploatacyjnych. Do efektywnego przeprowadzania rekultywacji (przywrócenie terenom pogórniczym walorów przyrodniczych) przez przedsiębiorców mają zachęcać ulgi podatkowe lub obniżone stawki opłat eksploatacyjnych.

Na Politechnice Rzeszowskiej w środę eksperci, samorządowcy i politycy dyskutowali nad usprawnieniami w podatkach i daninach w branży surowcowej. Konferencję otworzył gospodarz spotkania Polityki Surowcowej Państwa, wiceminister środowiska prof. Mariusz Orion Jędrysek.

Usprawnienia w podatkach

- Szukamy rozwiązań systemowych w polityce surowcowej – prostych, trwałych i transparentnych. Nieodzowne są zmiany organizacyjne, czyli powstanie Polskiej Agencji Geologicznej. Chcemy usprawnić system podatkowy i opłat w branży surowcowej, aby był bardziej przyjazny dla przedsiębiorców – powiedział prof. Mariusz Orion Jędrysek, wiceminister środowiska.

Źródło: MŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

NIK przyjrzała się rozrzutności największej spółki komunalnej w Bytomiu (22 lutego 2019)Nakłady inwestycyjne w 2017 r. w dziale poboru, uzdatniania i dostarczania wody wyniosły 1 627 mln zł (13 lutego 2019)Rekultywacja poza kontrolą (12 lutego 2019)Skażenie gruntu? Dla miast to nie problem (05 lutego 2019)Skąd czerpać informację o zanieczyszczeniu gruntu? (04 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony