Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Pracownik techniczny (Sortownia i Kompostownia) Eneris Surowce S.A.
FLEXIDRY: odpakowywacz bioodpadów firmy Green CREATIVE

Będzie śledztwo ws. pożaru składowiska w Kluczach

a+a-    Powrót       09 października 2017       Odpady   

Prokuratura rejonowa w Olkuszu wyjaśni sprawę pożaru składowiska odpadów w małopolskich Kluczach, który wybuchł w niedzielę rano. Pożar został ugaszony w poniedziałek nad ranem, trwa dogaszanie pogorzeliska. Nie było poszkodowanych.

W pożarze, który wybuchł na składowisku w niedzielę ok. godz. 10, nikt nie został poszkodowany. Z ogniem walczyło 71 zastępów, czyli ponad 250 strażaków. W pierwszej fazie akcji działania koncentrowały się na tym, by ogień się nie rozprzestrzeniał i nie zajął papierni sąsiadującej z płonącym obiektem.

Wstępnie powierzchnię objętą ogniem oszacowano na 7,5 tys. m kw., a materiały, które uległy zniszczeniu, to kilkadziesiąt tysięcy ton sprasowanych odpadów. W trakcie akcji gaśniczej ewakuowano mieszkańców okolicznych domostw z uwagi na znaczne zadymienie. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Jakość zbieranego papieru pozostawia wiele do życzenia (23 lutego 2018)Zmierzamy ku pełnemu wykorzystaniu plastikowych odpadów (22 lutego 2018)Badanie gruntu nie jest obowiązkowe, ale jego oczyszczenie – już tak (20 lutego 2018)Wyrok ws. zakładu MPO w warszawskim Radiowie. Będzie poprawa sytuacji? (15 lutego 2018)Rząd rozważa gwarancje finansowe dla odpadowców (19 stycznia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony