Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
FLEXIDRY: odpakowywacz bioodpadów firmy Green CREATIVE
System zarządzania majątkiem sieciowym i brygadami w terenie firmy Sygnity S.A.

Będzie śledztwo ws. pożaru składowiska w Kluczach

a+a-    Powrót       09 października 2017       Odpady   

Prokuratura rejonowa w Olkuszu wyjaśni sprawę pożaru składowiska odpadów w małopolskich Kluczach, który wybuchł w niedzielę rano. Pożar został ugaszony w poniedziałek nad ranem, trwa dogaszanie pogorzeliska. Nie było poszkodowanych.

W pożarze, który wybuchł na składowisku w niedzielę ok. godz. 10, nikt nie został poszkodowany. Z ogniem walczyło 71 zastępów, czyli ponad 250 strażaków. W pierwszej fazie akcji działania koncentrowały się na tym, by ogień się nie rozprzestrzeniał i nie zajął papierni sąsiadującej z płonącym obiektem.

Wstępnie powierzchnię objętą ogniem oszacowano na 7,5 tys. m kw., a materiały, które uległy zniszczeniu, to kilkadziesiąt tysięcy ton sprasowanych odpadów. W trakcie akcji gaśniczej ewakuowano mieszkańców okolicznych domostw z uwagi na znaczne zadymienie. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Zbiórka selektywna, recykling i spalarnie podstawą gospodarki odpadami (30 listopada 2017)rPET mógłby całkowicie zastąpić surowiec pierwotny (24 listopada 2017)Pierwsza „Lex Tarnowskie Góry” do kosza (13 października 2017)Trzy RIPOKi zmieniają zarządcę (31 sierpnia 2017)Problem miliardów pieluch na składowiskach wkrótce się rozwiąże (25 sierpnia 2017)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony