Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Praktykant w Dziale Ewidencji Odpadów Eneris Surowce S.A.
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ

Będzie śledztwo ws. pożaru składowiska w Kluczach

a+a-    Powrót       09 października 2017       Odpady   

Prokuratura rejonowa w Olkuszu wyjaśni sprawę pożaru składowiska odpadów w małopolskich Kluczach, który wybuchł w niedzielę rano. Pożar został ugaszony w poniedziałek nad ranem, trwa dogaszanie pogorzeliska. Nie było poszkodowanych.

W pożarze, który wybuchł na składowisku w niedzielę ok. godz. 10, nikt nie został poszkodowany. Z ogniem walczyło 71 zastępów, czyli ponad 250 strażaków. W pierwszej fazie akcji działania koncentrowały się na tym, by ogień się nie rozprzestrzeniał i nie zajął papierni sąsiadującej z płonącym obiektem.

Wstępnie powierzchnię objętą ogniem oszacowano na 7,5 tys. m kw., a materiały, które uległy zniszczeniu, to kilkadziesiąt tysięcy ton sprasowanych odpadów. W trakcie akcji gaśniczej ewakuowano mieszkańców okolicznych domostw z uwagi na znaczne zadymienie. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Gminy boją się kontrolować składowiska przed wyborami samorządowymi (21 czerwca 2018)Nieprawidłowości w firmie składującej odpady niebezpieczne i łatwopalne (20 czerwca 2018)Wspólny projekt monitoringu pogórniczych hałd naukowców z Polski i Czech (19 czerwca 2018)Koordynator przeanalizuje śledztwa dotyczące składowisk odpadów na Śląsku (19 czerwca 2018)Rada RIPOK wysłała uwagi do ministra środowiska (18 czerwca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony