Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
GoBloo firmy Columbus Energy
ECOPanel: nowoczesny system do zbierania i analizowania danych nt. zużycia energii firmy Engie

Białystok: Dodatkowy nabór wniosków na dofinansowanie kolektorów słonecznych

a+a-    Powrót       08 marca 2019       Energia   

Miasto Białystok ogłasza dodatkową rekrutację na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Zostaną one zamontowane w prywatnych domach białostoczan – uczestników miejskiego projektu pt. „Modernizacja indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w Białymstoku”.

Deklarację udziału w projekcie można składać od 11 do 22 marca 2019 r. Dokumenty w wersji papierowej należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego. Listy ostatecznych beneficjentów projektu zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim oraz zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej.

Nawet 85 proc. dofinansowania

Dofinansowanie zostanie udzielone na montaż instalacji kolektorów w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych. Szacunkowa wysokość wpłaty własnej wynosi netto 1600-2200 zł (+ podatek VAT). Warunkiem uczestnictwa w programie jest m.in. lokalizacja nieruchomości na terenie miasta, uregulowany stan prawny nieruchomości i złożenie prawidłowo wypełnionej deklaracji uczestnictwa.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Modernizacja indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w Białymstoku” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość tego projektu to prawie 8,8 mln zł, dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi ponad 6,8 mln zł. Projekt jest realizowany w latach 2017-2019.

Źródło: Urząd Miejski w Białymstoku

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Potęgowo: Ponad 500 tys. zł na instalacje PV (15 marca 2019)Szpital w Toruniu będzie oszczędzał wodę i energię (26 lutego 2019)Instalacje fotowoltaiczne o mocy prawie 7 MW powstaną w warszawskich wodociągach (29 stycznia 2019)Test stacji benzynowej z OZE i system odzysku deszczówki (28 stycznia 2019)Jakie mają zalety panele słoneczne na wzór łodyg roślin? (19 grudnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony