Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Eko-Ankieter/ka - praca terenowa w Wyszkowie ATMOTERM S.A.
Kompleksowe doradztwo, audyty i badania środowiskowe EkoMeritum Sp. z o.o.

Białystok: Straż Miejska kupi system z dronem do badania zanieczyszczeń powietrza

a+a-    Powrót       31 lipca 2020       Powietrze i klimat   

System AirDron do pomiaru zanieczyszczeń powietrza z wykorzystaniem drona kupi Straż Miejska w Białymstoku. Urządzenia z oprogramowaniem oraz szkolenia z ich obsługi będą kosztować ok. 187 tys. zł - poinformowały w czwartek PAP Straż Miejska i firma, z którą straż podpisała umowę w tej sprawie.

Zakłada ona, że sprzęt - dron w zestawie ze specjalną głowicą AirDron do pomiarów - ma być dostarczony Straży Miejskiej w ciągu dwóch miesięcy. - Urządzenia będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Białymstoku w szczególności do przeprowadzania inspekcji domowych palenisk oraz innych zanieczyszczeń powietrza - poinformowała w czwartek PAP Marta Rybnik z białostockiej Straży Miejskiej.

Czytaj też: Dron w walce ze smogiem. Poznań podsumowuje projekt finansowany z Budżetu Obywatelskiego

Wyjaśniła, że głowica do pomiarów zanieczyszczenia powietrza może dokonywać badań w czasie rzeczywistym i pobierać próbki do analiz w laboratorium. - Głowica jest wyposażona w sensory do badania cyjanowodoru, formaldehydu, chlorowodoru, lotnych związków organicznych, dwutlenku siarki i amoniaku. Posiada również czujnik optyczny do badania zanieczyszczenia powietrza niską emisją pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 oraz czujniki temperatury powietrza i wilgotności - wyjaśniła Rybnik.

Urządzenia będą mogły być wykorzystywane, gdy straż otrzyma stosowne zezwolenia na przeprowadzanie lotów dronem. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

„Zielona lista” w Czystym Powietrzu. Powstanie baza materiałów i urządzeń (03 sierpnia 2020)Apel z 4 tys. podpisów ws. zdecydowanej walki ze smogiem (28 lipca 2020)Samorząd Mazowsza wspiera gminy dbające o jakość powietrza (22 lipca 2020)Uchwałą w smog, czyli antysmogowe działania Podkowy Leśnej (15 lipca 2020)Francuska Rada Stanu nakłada na państwo grzywnę za zanieczyszczenie powietrza (13 lipca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony