Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy inspektor ochrony środowiska Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie
Maszyna kompostująca Oklin GG02 firmy Interseroh Polska

Białystok: Montaż platform oczyszczających wodę

a+a-    Powrót       12 marca 2019       Woda   

Na stawach przy ul. A. Mickiewicza/Cz. Miłosza i przy ul. A. Fredry rozpoczął się montaż specjalnych platform. Będą nie tylko służyły ptakom, ale też przyczynią się do oczyszczania wody. W pierwszej lokalizacji, znajdzie się 6 platform (4 obsadzone roślinnością i 2 żwirowe). Natomiast w drugim miejscu pojawi się 5 platform (3 obsadzone roślinnością i 2 żwirowe).

Wyłoniony w postępowaniu wykonawca dostarczył pływające platformy w kształcie trójkątów, które można łączyć w moduły. Elementy konstrukcji narażone na korozję są ocynkowane. Platformy są też odporne na mróz i działanie lodu oraz przystosowane do wahań poziomu wody.

Platformy będą nie tylko służyły ptakom, ale też przyczynią się do oczyszczania wody. Nasadzone na specjalnym podłożu rośliny z czasem wykształcą gęsty system korzeniowy, który będzie oczyszczał wodę z nadmiaru związków azotowych. – Takie rozwiązanie zastosowaliśmy już na Stawach Marczukowskich, teraz w kolejnym miejscu pojawią się pływające platformy. Zapewnią spokój ptakom, pozwolą im bezpiecznie zakładać gniazda – powiedział Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku. – Dzięki takim inwestycjom chronimy nasze środowisko.

Źródło: Urząd Miejski w Białymstoku

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Rząd za szybszym usuwaniem zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza (24 maja 2019)University of Nevada z USA partnerem polskiej spółki wodociągowej i placówki naukowej (24 maja 2019)Klimatyczna Unia dwóch prędkości staje się faktem (21 maja 2019)Bank Światowy rekomenduje włączenie banków i gmin do programu Czyste Powietrze (20 maja 2019)Ponad 2,7 mln euro na ochronę gadów i płazów (08 maja 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony