Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT firmy c-trace Sp. z o.o.

Białystok: Powołano pełnomocnika ds. infrastruktury rowerowej

a+a-    Powrót       07 października 2019       Transport   

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski powołał pełnomocnika do spraw infrastruktury rowerowej. Został nim Łukasz Wróbel, pracownik Zarządu Dróg Miejskich w białostockim Urzędzie Miejskim.

Pełnomocnik prezydenta ds. infrastruktury rowerowej będzie zajmował się koordynacją wszystkich działań związanych z rozwojem komunikacji rowerowej w mieście. Do jego zadań będzie należało m.in. opracowywanie wytycznych i zasad projektowania, wykonania i użytkowania infrastruktury rowerowej, kontrola znaków drogowych oraz opracowywanie zmian w oznakowaniu w odpowiedzi na zgłaszane wnioski. Pełnomocnik będzie również opiniował dokumentację i projekty inwestycji drogowych. Będzie też pracował nad poprawą organizacji ruchu rowerowego i jego bezpieczeństwa. Co roku, do 15 stycznia, pełnomocnik będzie przekazywał prezydentowi miasta kompleksowe informacje o wynikach swojej działalności w poprzednim roku.

W Białymstoku znajduje się obecnie ponad 140 kilometrów dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych oraz 660 stojaków. Zależy nam na tym, aby rowerzyści mieli jak najlepsze warunki do poruszania się po mieście i czuli się bezpiecznie. To będzie należało do głównych zadań pełnomocnika do spraw infrastruktury rowerowej – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Źródło: Urząd Miasta Białegostoku

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Adaptacja do zmian klimatu na Śląsku – potrzebna świadomość, wymiana doświadczeń i współpraca (07 października 2019)Kielecki projekt promujący ideę smart city uzyskał 1,7 mln zł dotacji (01 października 2019)Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu: "Chodź z nami" po nagrody (17 września 2019)Ruszyła stołeczna kampania na temat zasad korzystania z elektrycznych hulajnóg (28 sierpnia 2019)MI ogłasza konkurs „Polskie Nagrody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2019” (27 sierpnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony