Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Świadectwa weryfikacji ETV dla innowacyjnych technologii i urządzeń dla gospodarki wodno-ściekowej firmy JWTŚ-IETU
Analizy ryzyka dla ustanowienia stref ochronnych ujęć wód firmy Arcadis

Białystok: Ponad 85 mln zł na poprawę gospodarki wod-kan

a+a-    Powrót       24 maja 2018       Woda   

Lepsza niż dotychczas jakość wody, większa dostępność do sieci wodno-kanalizacyjnej dla mieszkańców gmin Białystok i Wasilków - mają być efektami inwestycji, które za 134,3 mln zł realizują Wodociągi Białostockie sp. z o.o.

To łącznie 13 różnych zadań, które są realizowane w oczyszczalni ścieków, na sieci wodno-kanalizacyjnej oraz w stacjach uzdatniania wody - poinformowano w czwartek na konferencji prasowej, gdzie zaprezentowano projekt "Optymalizacja gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Białegostoku i gminy Wasilków - I etap". Projekt jest w prawie 64 proc. dofinansowany z UE z programu Infrastruktura i Środowisko ( 85,6 mln zł; dotację przyznał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej). Wszystkie inwestycje mają być zakończone do 2022 r.

Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku powiedział, że inwestycje są konieczne, bo mają wpływ i na jakość środowiska i na jakość życia mieszkańców. - Tych zadań jest kilkanaście, ale trzeba tutaj przede wszystkim powiedzieć, że one przyniosą poprawę z jednej strony dostępu do sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, a z drugiej strony będą wpływały na poprawę jakości środowiska naturalnego - mówił Truskolaski. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ponad 151 mln zł na 26 projektów wod-kan w całej Polsce (15 lutego 2019)Nakłady inwestycyjne w 2017 r. w dziale poboru, uzdatniania i dostarczania wody wyniosły 1 627 mln zł (13 lutego 2019)MF zapewnia: kranówka nadal z 8-procentowym VATem (12 lutego 2019)Hydroprezentacje XXII – współpraca i bezpieczeństwo (11 lutego 2019)Większe dofinansowanie UE do inwestycji Wodociągów Białostockich (11 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony