Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Certyfikacja dla miast ISO 37120 – Smart City firmy Arcadis

Białystok: W mieście powstanie pierwszy sad edukacyjny

a+a-    Powrót       28 lutego 2019       Zrównoważony rozwój   

Pod koniec kwietnia w parku na osiedlu Antoniuk powinien powstać pierwszy w Białymstoku sad edukacyjny ze starymi odmianami owoców i miejscem do rekreacji – poinformował w środę na konferencji prasowej prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. Zaznaczył, że to realizacja kolejnego elementu z jego programu wyborczego przed ostatnimi wyborami samorządowymi.

Sad edukacyjny to kolejny po łąkach kwietnych projekt związany z zielenią w mieście. Prace nad powstaniem łąk już trwają, wybrana firma bada grunty w miejscach, gdzie powstaną łąki, aby dobrać odpowiednie mieszanki roślin, które będą tam wiosną wysiane – poinformował dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej w urzędzie miejskim w Białymstoku Andrzej Karolski.

Powierzchnia sadu to 850 mkw.

Prezydent Truskolaski poinformował, że sad będzie miał około 850 metrów kwadratowych. Zostanie tam posadzonych 25 trzyletnich drzewek owocowych starych, tradycyjnych odmian, by wiosną mogły już kwitnąć, a potem zaowocować. Dodał, że w kwietniu do mieszkańców miasta trafi także tysiąc sadzonek drzewek owocowych, aby mogli je zasadzić w swoich ogródkach.

Miasto szuka podmiotu, który założy sad edukacyjny. Planowany koszt tego przedsięwzięcia to około 60 tys. zł, koszt drzewek dla mieszkańców to kolejnych 12 tys. zł – poinformował prezydent. Wszystko ma służyć zwiększaniu bioróżnorodności w mieście, miejsce ma też zachęcać do wypoczynku.(PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Raport ONZ: Tylko globalna interwencja pozwoli uniknąć katastrofy (20 marca 2019)Co się dzieje w Arktyce, nie zostaje tylko w Arktyce (19 marca 2019)Przywróćmy tradycyjne sady (15 marca 2019)Obce gatunki stanowią znacznie poważniejszy problem niż sądzono (14 marca 2019)W ramach wspieranej przez dolnośląski WFOŚiGW akcji wypuszczono na pola 700 kuropatw (11 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony