Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT firmy c-trace Sp. z o.o.
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy firmy CATCH-ME

Białystok: Bisko 4 mln zł na zakup autobusów hybrydowych

a+a-    Powrót       12 września 2019       Transport   

Dwa nowe, hybrydowe autobusy komunikacji miejskiej pojawią się na ulicach Białegostoku w pierwszej połowie przyszłego roku. Miasto podpisało umowę na dostawę tych pojazdów. Dzięki pozyskaniu dotacji unijnych nowych autobusów będzie jednak w Białymstoku więcej. I to jeszcze tej jesieni.

Będą to dwa jednoczłonowe autobusy niskopodłogowe. Są one wyposażone w silnik elektryczny i silnik diesla o małej pojemności oraz baterie, które ładowane są podczas hamowania oraz z nadwyżki mocy silnika spalinowego – autobus nie wymaga dodatkowej infrastruktury do ładowania. Autobusy mają możliwość jazdy wyłącznie na silniku elektrycznym na dystansie co najmniej kilkuset metrów, np. podczas ruszania z przystanków czy świateł. Takie rozwiązanie sprawia, że zużywają od 30 do 40 proc. mniej paliwa i emitują od 40 do 50 proc. mniej spalin w porównaniu z takimi samymi, napędzanymi wyłącznie silnikiem diesla.

Nasz cel to wygodna i nowoczesna komunikacja miejska, która jednocześnie nie zanieczyszcza środowiska. Czyste powietrze to odpowiednia jakość życia mieszkańców, a zakup nowoczesnych niskoemisyjnych autobusów jest właśnie inwestycją w czystsze powietrze – powiedział Zbigniew Nikitorowicz, zastępca prezydenta Białegostoku. – Nowe autobusy to kolejny etap prowadzonych od kilku lat przez Miasto Białystok inwestycji, tworzących sprawny system komunikacji miejskiej.

Nowe autobusy maja być dostarczone do Białegostoku do 10 marca. Ta inwestycja będzie kosztowała prawie 3,7 mln zł i zostanie zrealizowana w ramach projektu „Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego w BOF”.

Źródło: Urząd Miasta Białegostoku

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Liczba rejestracji samochodów z napędami alternatywnymi wzrosła o 60 proc. (07 listopada 2019)Prezydent podpisał nowelę obniżającą o połowę akcyzę dla hybryd (28 października 2019)Projekt dot. obniżenia o połowę akcyzy dla hybryd do komisji finansów (12 września 2019)Dlaczego hybrydowe hydrofitowe oczyszczalnie ścieków są tak popularne w Czechach? (15 sierpnia 2019)W jakim kierunku ewoluują systemy przydomowych oczyszczalni? (11 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony