Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. zamówień publicznych RZGW Szczecin
Referendarz w Wydziale Planowania i Wykonania w Departamencie Budżetu i Finansów Ministerstwo Energii

Bogusław Białowąs został prezesem BOŚ

a+a-    Powrót       09 listopada 2017       Management   

8 listopada 2017 r. Rada Nadzorcza Banku Ochrony Środowiska podjęła uchwałę o powołaniu Bogusława Białowąsa na stanowisko prezesa Zarządu BOŚ.

Dzień wcześniej, 7 listopada 2017 r., Bogusław Białowąs otrzymał jednogłośną zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na pełnienie funkcji prezesa Zarządu Banku.

Bogusław Białowąs kieruje pracami Zarządu Banku Ochrony Środowiska od 11 września 2017 r. – wówczas weszła w życie uchwała Rady Nadzorczej BOŚ powierzająca Bogusławowi Białowąsowi pełnienie obowiązków prezesa Zarządu Banku. W Zarządzie BOŚ zasiada natomiast od czerwca 2017 r.

Białowąs jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich Szkoły Głównej Handlowej. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w bankowości. Pracę rozpoczynał w obszarze ryzyka kredytowego, restrukturyzacji i windykacji. Następnie w latach 1995-2010 organizował i nadzorował działanie komórek kredytów trudnych m.in. w Banku Gospodarstwa Krajowego, Bud-Banku, Prosper Banku, spółce Kredyt Trade (Grupa Kredyt Banku).

W 2002 r. związał się z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, w którym nadzorował politykę restrukturyzacyjną i windykacyjną. Od 2010 roku odpowiadał ze strony BGK za projektowanie i wdrażanie rządowych programów mieszkaniowych służących poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym („Rodzina na swoim”, „Mieszkanie dla Młodych”) oraz wsparciu budownictwa socjalnego i komunalnego. Współtworzył modele angażowania środków banków komercyjnych i ograniczania ryzyka transakcji.

Źródło: BOŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Sejmowa komisja za nowelizacją ustawy o biokomponentach i biopaliwach (10 listopada 2017)Chętnych do pisania ustawy nie brakuje (08 listopada 2017)Stolica będzie zielona jak nigdy dotąd (08 listopada 2017)MGMiŻŚ nie wyklucza żadnych form finansowania żeglugi śródlądowej (02 listopada 2017)Unijne pieniądze na efektywność energetyczną w budynkach użyteczności publicznej (02 listopada 2017)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony