Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
25.11.2020 25 listopada 2020

Brzesko: Recyklomat pomoże mieszkańcom w segregacji odpadów

   Powrót       05 października 2020       Odpady   

Recyklomat, czyli urządzenie służące do zbiórki odpadów z tworzyw sztucznych, przede wszystkim plastikowych butelek, z którego korzystają już mieszkańcy stolicy, stanie także w Brzesku (woj. małopolskie).

Urządzenie pojawi się w mieście jako nagroda w ogólnopolskim konkursie "Świat bez odpadów".

Jak wyjaśnił w piątek Krzysztof Bigaj z Urzędu Miejskiego w Brzesku, recyklomat "stanowi zachętę dla mieszkańców poszczególnych gmin do segregowania odpadów, poprzez możliwość gromadzenia specjalnych punktów wymienianych na różnego rodzaju bonusy". - Po wrzuceniu plastikowej butelki do recyklomatu system rejestruje transakcję i nagradza użytkownika, przypisując do jego konta odpowiednią liczbę ECO-punktów. Punkty zbierane są przez użytkowników za pośrednictwem aplikacji mobilnej ECO-Portfel, którą można zainstalować na smartfonie - tłumaczył Bigaj. Zebrane w ten sposób punkty wymieniać będzie można na vouchery i zniżki; to jakie konkretnie będą to korzyści, zależy od oferty danej gminy.

Urząd przypomniał, że korzystanie z urządzenia w Warszawie przyniosło w ciągu około roku wymierne korzyści w postaci zgromadzenia ok. 300 tys. plastikowych butelek ważących w sumie ponad dziesięć ton. Z kolei specjalną aplikację zainstalowało 18 tysięcy użytkowników, którzy zgromadzili w sumie 418 tys. ECO-punktów.(PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Taksonomia UE wyznacza ogólne ramy prawne, trwają prace nad aktami delegowanymi (19 listopada 2020)Postulaty ZGWRP po spotkaniu z wicepremierem. Zawiesić w pandemii segregację na 5 frakcji (18 listopada 2020)NIK o segregacji odpadów komunalnych w woj. podlaskim: System prawidłowy, ale nie działa (16 listopada 2020)Odbiór odpadów w czasie pandemii – ważne wskazówki dla mieszkańców (24 października 2020)Reforma odpadowa na dwa tempa: liczenie poziomu recyklingu i uwolnienie rynku spalarniowego (13 października 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony