Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Zestaw Czyste Powietrze firmy Columbus Energy

Budowa odwiertu geotermalnego w Pyrzycach zakończona

a+a-    Powrót       13 lutego 2018       Energia   

W Pyrzycach odbyło się uroczyste zakończenie budowy odwiertu GT-1 bis. Wydarzeniu towarzyszyła konferencja prasowa nt. “Znaczenia wykorzystania wód geotermalnych w rozwoju regionalnym i energetyce odnawialnej na przykładzie Pyrzyc”. W uroczystościach udział wziął wiceminister środowiska Paweł Sałek.

Nowa inwestycja pozwoli funkcjonującej już 25 lat geotermii na bardziej wydają pracę. Otwarty w piątek odwiert będzie pełnił funkcję wydobywczą - pobierana woda posłuży do ogrzewania mieszkań.

System pięciu otworów geotermalnych pozwala na produkcję energii z OZE zapewniając tym samym ciepło ponad połowie Pyrzyc. Dzięki geotermii, w mieście nie ma już ani jednej lokalnej kotłowni, co wpływa na poprawę jakości powietrza.

Źródło: MŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wniosek o dofinansowanie musi być spójny z celem programu (31 sierpnia 2018)Ciepłownia geotermalna z dofinansowaniem z NFOŚiGW (17 sierpnia 2018)Zanim złożysz wniosek o dotację na odwiert geotermalny (09 sierpnia 2018)14 mln zł na rozpoznanie złóż geotermalnych w Turku (17 lipca 2018)Kolejny odwiert geotermalny już otwarty (13 czerwca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony