Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Sygnity EAM for Heat: System zarządzania majątkiem sieciowym i budowania Inteligentnych Sieci Ciepłowniczych firmy Sygnity S.A.

Budowa odwiertu geotermalnego w Pyrzycach zakończona

a+a-    Powrót       13 lutego 2018       Energia   

W Pyrzycach odbyło się uroczyste zakończenie budowy odwiertu GT-1 bis. Wydarzeniu towarzyszyła konferencja prasowa nt. “Znaczenia wykorzystania wód geotermalnych w rozwoju regionalnym i energetyce odnawialnej na przykładzie Pyrzyc”. W uroczystościach udział wziął wiceminister środowiska Paweł Sałek.

Nowa inwestycja pozwoli funkcjonującej już 25 lat geotermii na bardziej wydają pracę. Otwarty w piątek odwiert będzie pełnił funkcję wydobywczą - pobierana woda posłuży do ogrzewania mieszkań.

System pięciu otworów geotermalnych pozwala na produkcję energii z OZE zapewniając tym samym ciepło ponad połowie Pyrzyc. Dzięki geotermii, w mieście nie ma już ani jednej lokalnej kotłowni, co wpływa na poprawę jakości powietrza.

Źródło: MŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Tamaszów Mazowiecki: 13 mln zł na odwiert geotermalny (14 maja 2018)O cieple Ziemi w Toruniu (23 lutego 2018)Zastrzyk pieniędzy i innowacji dla Śląska (05 stycznia 2018)Dwutlenek węgla w służbie geotermii (23 listopada 2017)Ciepło systemowe szansą na obniżenie niskiej emisji (04 kwietnia 2017)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony