Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
28.01.2021 28 stycznia 2021

Dodatkowe 100 mln zł w programie „Mój Prąd”

   Powrót       12 listopada 2020       Energia   

Choć nabór wniosków w programie „Mój Prąd(1)” trwa jeszcze do 18 grudnia br., to wnioskodawcy już wyczerpali miliardową pulę dotacji na mikroinstalacje fotowoltaiczne. Ale jest dobra wiadomość: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie zamyka naboru i dokłada dodatkowe 100 mln zł na inwestycje w produkcję energii elektrycznej z prosumenckich instalacji PV o mocy 2-10 kW.

Łączna moc instalacji ze złożonych wniosków to 1,2 GW

Do NFOŚiGW 6 listopada wpłynął dwustutysięcznyy wniosek, który wyczerpał miliardowy budżet „Mojego Prądu”. - Łączna moc instalacji ze złożonych wniosków da 1,2 GW, które rocznie wyprodukują ok. 1200 GWh/rok energii elektrycznej. Porównując ten wynik do mocy 3,77 MW największej polskiej farmy fotowoltaicznej (w gminie Czernikowo koło Torunia), „Mój Prąd” sfinansuje ponad 300 takich inwestycji – zaznacza pełnomocnik rządu ds. OZE, wiceminister Ireneusz Zyska.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych wnioskodawców i wywiązując się z obietnicy zakończenia naboru dopiero za nieco ponad miesiąc, zdecydowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska o zwiększeniu puli dostępnych środków w „Moim Prądzie”. Dodatkowe 100 mln zł, to szansa dla kolejnych 20 tys. osób – dodaje wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski.

Program będzie kontynuowany w 2021 r. Nowa odsłona będzie dawała szerszy wachlarz możliwości dla potencjalnych beneficjentów.

Czytaj: [Wywiad] Prosumenci rosną w siłę, rynek mocy na zakręcie

Źródło: NFOŚiGW

Przypisy

1/ Więcej informacji:
https://mojprad.gov.pl/

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Będą ułatwienia dla przyłączania mikroinstalacji do sieci (12 stycznia 2021)Dobre przykłady wsparcia prosumentów zbiorowych w USA. Dlaczego nie udaje się to w Polsce? (22 grudnia 2020)Sukces polskich prosumentów. Nowy nabór w Moim Prądzie w 2021 r. (03 grudnia 2020)Przewodnik prosumenta w gospodarstwie domowym. Co? Gdzie? Jak? Kiedy? (16 października 2020)Prosumenci rosną w siłę, rynek mocy na zakręcie (08 października 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony