Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Główny specjalista (efektywność energetyczna i kogeneracja) Urząd Regulacji Energetyki
Pompy ciepła powietrze/woda LA S-TU, LA S-TUR - do grzania i chłodzenia firmy Glen Dimplex Polska

Tylko do jutra można składać oświadczenie ws. cen prądu

a+a-    Powrót       26 lipca 2019       Energia   

Tylko do 27 lipca jednostki samorządu terytorialnego i ich związki oraz inni uprawnieni do dalszego korzystania z zamrożonych cen energii elektrycznej mają czas na złożenie swojemu sprzedawcy specjalnego oświadczenia. Obowiązek nie dotyczy jedynie gospodarstw domowych.

Jak przypomina Ministerstwo Energii, zgodnie z przepisami ustawy, zachowanie uprawnienia do stabilizacji cen prądu na poziomie 2018 r. w II półroczu 2019 roku mają następujące grupy odbiorców końcowych: mikro i mali przedsiębiorcy, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych, do których zalicza się m.in. organy władzy publicznej, jednostki samorządu terytorialnego i ich związki, jednostki budżetowe, samorządowe zakłady budżetowe, agencje wykonawcze oraz uczelnie publiczne, a także inne państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

Ponad 2 mln podmiotów uprawnionych do skorzystania z zamrożonych cen

Do skorzystania z zamrożonych cen energii elektrycznej uprawnionych jest 957 szpitali, 61 402 jednostki finansów publicznych, 1 937 250 mikroprzedsiębiorstw, oraz 57 198 małych przedsiębiorstw.

Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców przypomniał z kolei, że niezłożenie oświadczenia w terminie skutkować będzie brakiem możliwości utrzymania ceny energii elektrycznej z dnia 30 czerwca 2018 r. w II półroczu 2019 roku. Oświadczenie potwierdzającego status odbiorcy końcowego należy złożyć swojemu sprzedawcy energii elektrycznej - przedsiębiorstwu energetycznemu, które jest stroną umowy sprzedaży energii elektrycznej albo umowy kompleksowej z danym odbiorcą. Ministerstwo Energii podkreśla, że złożenie oświadczenia o statusie jest konieczne, bo przedsiębiorstwa obrotu, czyli sprzedawcy prądu, nie posiadają informacji, czy dany odbiorca należy do którejś z wymienionych ustawą grup.

Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 1 do ustawy, którą można znaleźć tutaj.

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Dystrybutorzy prądu przypominają o składaniu oświadczeń ws. cen energii (09 sierpnia 2019)Niższe ceny za oświetlenie dla wszystkich gmin (02 sierpnia 2019)Oświadczenia ws. cen energii do 13 sierpnia (01 sierpnia 2019)Elektrownia wodna we wnętrzu magistrali (31 lipca 2019)Rozporządzenie do ustawy o cenach prądu w Dzienniku Ustaw (24 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony