Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. IT Eneris Surowce S.A.
Opracowania, pozyskiwanie dofinansowań, strategiczne dokumenty, konsulting firmy Ekodialog

Chiński zakaz importu odpadów to globalne ostrzeżenie

a+a-    Powrót       02 stycznia 2018       Odpady   

Chiński zakaz importu 24 rodzajów odpadów wchodzący w życie z dniem 1 stycznia posłuży jako dzwonek alarmowy i pobudka dla krajów eksportujących odpady, aby postarały się o bardziej zrównoważone metody produkcji - oznajmiła w piątek organizacja Greenpeace.

Zapowiadany w lipcu zakaz wchodzi w życie w poniedziałek. Dotyczy 24 rodzajów odpadów pogrupowanych w cztery kategorie: domowe plastiki, papier niesortowany, różnego rodzaju odpady wydobywcze i z przemysłu tekstylnego.

Według organizacji zakaz podziała jak ostrzeżenie i przysłuży się poszukiwaniu metod produkcyjnych generujących mniej odpadów i zagospodarowujących je w kraju wytwarzania.

- Zamiast szukać nowych miejsc do eksportu odpadów, rząd i sektor prywatny muszą znaleźć sposób na zredukowanie ilości odpadów - głosi oświadczenie Grenpeace'u.

Od lat 80. Chiny są największym światowym importerem odpadów. W 2012 roku trafiało tam według Greenpece'u 56 proc. globalnych odpadów plastikowych. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Sejm znowelizował ustawę o Inspekcji Ochrony Środowiska (09 lipca 2018)Sejm znowelizował ustawę o odpadach (09 lipca 2018)Madryt ma pomysł na circular economy (05 lipca 2018)Dzierżawa dozwolona? Zgłoszono poprawkę do ustawy o odpadach (04 lipca 2018)Kołobrzeg stolicą ekologii i gospodarki o obiegu zamkniętym (04 lipca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony