Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
19.01.2021 19 stycznia 2021

Zbiórka choinek w Krakowie

   Powrót       04 stycznia 2021       Odpady   

Zarząd Zieleni Miejskiej (ZZM) w Krakowie namawia, aby podarować choince drugie życie. Od 5 stycznia do 1 lutego drzewka w doniczkach będzie można przynosić na parking przy ul. Za Torem. Rośliny stworzą w przyszłości iglasty lasek miejski.

To piąta edycja akcji ZZM ratowania bożonarodzeniowych choinek. Jak poinformował krakowski magistrat, miejsce – ul. Za Torem 22 – gdzie można będzie zostawić choinkę, będzie specjalnie oznaczone. Drzewka w doniczkach będą zbierane od 5 stycznia do 1 lutego, od godz. 7.30 do 15.30. Wiosną ZZM posadzi wszystkie zebrane drzewka – jodły i świerki stworzą w przyszłości iglasty lasek miejski.

Aby bożonarodzeniowe drzewko przetrwało w doniczce, należy je – jak doradza w nagraniu internetowym Przemysław Szwałko z ZZM – umiarkowanie podlewać i trzymać jak najdalej od źródła ciepła.

Zbiórka ciętych choinek

Choinki cięte zaś będzie zbierało Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (MPO) na takich samych zasadach, co odpady zielone. W dzień określony w harmonogramie, który MPO zamieści na swojej stronie internetowej, choinkę trzeba będzie wystawić przed posesję (pobocze jezdni, chodnik) albo przy altankach śmietnikowych przy blokach. Drzewka będą zbierane w specjalnych workach, dostarczonych wcześniej mieszkańcom. Zbiórka naturalnych choinek potrwa od 8 stycznia do 16 lutego. O szczegółach MPO będzie informowało na swojej stronie internetowej. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

PIPC: w 2019 r. mniejsze emisje zanieczyszczeń w połowie badanych firm chemicznych (02 grudnia 2020)Warszawa stolicą termicznego przekształcania odpadów? (01 grudnia 2020)Przepis na sukces gospodarki odpadami w Gdyni? System przyjazny i wygodny dla użytkownika (23 listopada 2020)EkoSfera – eksperckie debaty online już w przyszłym tygodniu (06 listopada 2020)Zabrze: zakończono hermetyzację zakładu przetwarzania odpadów (29 października 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony