Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Przedstawiciel Handlowy SUEZ Polska Sp. z o.o.
Najszerszy wybór podestów i podnośników koszowych firmy ROTHLEHNER

Ciechanów: Pilotażowy program podziemnych śmietników

a+a-    Powrót       30 maja 2018       Odpady   

Miasto wyłoniło firmę, która wkrótce wybuduje w mieście pierwsze podziemne pojemniki na odpady stałe. Budową śmietników zajmie się warszawska firma SORT- BET, która na ich wykonanie ma 45 dni od zawarcia umowy. Koszt inwestycji to 238 tys. zł.

Pojemniki pojawią się w rejonie budowanej hali targowej oraz powstającego park&ride. Wybudowane zostaną dwa punkty selektywnej zbiórki odpadów przy wykorzystaniu pojemników na odpady w wersji trzystanowiskowej, umieszczone na wynoszonej platformie.

Podziemne śmietniki mają poprawić estetykę przestrzeni publicznej, gdyż dzięki ich zastosowaniu nie będzie konieczne eksponowanie dużych kontenerów. Zaletami są także oszczędność powierzchni oraz minimalizacja kosztów odbioru odpadów uzyskiwane poprzez ukryte pod ziemią zbiorniki o dużej pojemności.

Umieszczenie pojemnika pod ziemią zapewnia przechowywanie odpadów w niższych temperaturach niż na zewnątrz, przez co zostaje spowolniony proces gnilny.

Miasto traktuje inwestycję jako pilotażowy projekt, z możliwością zastosowania go w przyszłości w kolejnych lokalizacjach.

Takie rozwiązanie stosują już duże miasta, takie jak: Wrocław, Gdańsk czy Toruń.

Źródło: Urząd Miasta Ciechanów

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Odkryto nielegalne składowisko odpadów medycznych (13 listopada 2018)Operatorzy odpadów i technologia mogą wspierać samorządy w gospodarce o obiegu zamkniętym (07 listopada 2018)Firmy budowlane mają problem. Nałożono na nie obowiązek, ale nie mają jak go wypełnić (07 listopada 2018)Pożar w zakładzie paliw alternatywnych opanowany (05 listopada 2018)GOZ bez tajemnic (29 października 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony