Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Doradca ds. fotowoltaiki Eneris Surowce S.A.
QS1: Jednofazowy mikroinwerter dedykowany dla 4 modułów PV o łącznej mocy 1200W APsystems

Powstaną dwie nowe 1 MW-owe farmy fotowoltaiczne

a+a-    Powrót       11 lipca 2019       Energia   

W województwie mazowieckim rusza budowa dwóch 1 MW-owych farm fotowoltaicznych: w Adamowej Górze i Erminowie. Projekt jest realizowany przez Columbus Energy S.A.

Projekty budowy dwóch 1 megawatowych farm fotowoltaicznych wspomnianych spółek wygrały zeszłoroczne aukcje OZE. Zgodnie z aukcją cena gwarantowana odsprzedaży energii elektrycznej w przypadku farmy w Adamowej Górze to 363,47 zł /MWh, a w Erminowie - 362,74 zł /MWh. Columbus Energy zamierza zrealizować inwestycje i podłączyć obie elektrownie do sieci zgodnie z regulacjami URE. Następnie farmy zostaną sprzedane podmiotom z branży energetycznej lub refinansowane w celu sprzedaży wyprodukowanej energii zgodnie z mechanizmami rynkowymi.

Integrator rynku farm PV

Z komunikatu Spółki wynika, że zamierza stać się integratorem polskiego rynku farm fotowoltaicznych, czyli być łącznikiem między poszczególnymi segmentami rynku: właścicielami gruntów, projektantami i właścicielami uprawnień do inwestycji a wykonawcą inwestycji oraz instytucją finansującą.

Spółka jest w trakcie przenoszenia notowań z NewConnect na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościwych w Warszawie.

Katarzyna Zamorowska: Dziennikarz, prawnik

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nowa farma wiatrowa na zrekultywowanych terenach po kopalnii odkrywkowej węgla brunatnego (08 lipca 2020)Rośnie zaangażowanie banków w finansowanie projektów fotowoltaicznych (08 czerwca 2020)Budowa wielkiej farmy fotowoltaicznej pod Bogatynią bez przestojów (21 kwietnia 2020)Czas, start! Dziś ruszył nowy nabór wniosków do programu „Mój Prąd”, do rozdysponowania ponad 800 mln zł (13 stycznia 2020)Przy Elektrowni Bełchatów powstanie farma fotowoltaiczna o powierzchni 100 ha (21 listopada 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony