Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Dyspozytor Eneris Surowce S.A.
2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane firmy Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Czterech zatrzymanych za nielegalne wyrzucanie odpadów

a+a-    Powrót       10 stycznia 2019       Odpady   

Zatrzymano czterech mężczyzn, którzy wysypali niebezpieczne dla środowiska odpady w pobliżu rzeki Brynica na obrzeżach Wojkowic (woj. śląskie) - podał w czwartek zespół prasowy śląskiej policji. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

Zatrzymanie to efekt zgłoszenia o ciężarówkach i spychaczu, które poruszają się po nieużytkach w koło ul. Gierymskiego w Wojkowicach. Zgłaszający podejrzewał, że ktoś wysypuje śmieci w pobliżu rzeki. Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali czterech mężczyzn: kierowców dwóch ciężarówek, operatora uszkodzonego spychacza i prawdopodobnego organizatora nielegalnego wysypu odpadów.

Mężczyźni - dwaj mieszkańcy Wojkowic i dwaj mieszkańcy jednej z miejscowości w pobliżu Tychów - zostali zatrzymani. Po wykonanych z ich udziałem czynnościach trzej zostali zwolnieni. Domniemany organizator przedsięwzięcia trafił do policyjnego aresztu. Wstępne badania biegłego na miejscu nielegalnego wysypiska potwierdziły, że odpady mogą zagrażać środowisku. Policjanci ustalają teraz okoliczności zdarzenia, w tym miejsce pochodzenia odpadów. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Katowice będą ubiegać się o tytuł Zielonej Stolicy Europy (11 czerwca 2019)Marcin Ociepa Sekretarzem Stanu w MPiT (05 czerwca 2019)Zielona fala w Parlamencie Europejskim (28 maja 2019)Nowy wiceminister infrastruktury (09 kwietnia 2019)Nad czym będzie obradować Krajowa Komisja ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko? (07 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony