Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. sprzedaży ATMOTERM S.A.
2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane firmy Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Czterech zatrzymanych za nielegalne wyrzucanie odpadów

a+a-    Powrót       10 stycznia 2019       Odpady   

Zatrzymano czterech mężczyzn, którzy wysypali niebezpieczne dla środowiska odpady w pobliżu rzeki Brynica na obrzeżach Wojkowic (woj. śląskie) - podał w czwartek zespół prasowy śląskiej policji. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

Zatrzymanie to efekt zgłoszenia o ciężarówkach i spychaczu, które poruszają się po nieużytkach w koło ul. Gierymskiego w Wojkowicach. Zgłaszający podejrzewał, że ktoś wysypuje śmieci w pobliżu rzeki. Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali czterech mężczyzn: kierowców dwóch ciężarówek, operatora uszkodzonego spychacza i prawdopodobnego organizatora nielegalnego wysypu odpadów.

Mężczyźni - dwaj mieszkańcy Wojkowic i dwaj mieszkańcy jednej z miejscowości w pobliżu Tychów - zostali zatrzymani. Po wykonanych z ich udziałem czynnościach trzej zostali zwolnieni. Domniemany organizator przedsięwzięcia trafił do policyjnego aresztu. Wstępne badania biegłego na miejscu nielegalnego wysypiska potwierdziły, że odpady mogą zagrażać środowisku. Policjanci ustalają teraz okoliczności zdarzenia, w tym miejsce pochodzenia odpadów. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Śląsk jest skazany na wieczne odpompowywanie wody (04 stycznia 2019)O zrównoważonym zarządzaniu wodami opadowymi na konferencji w Gdańsku (28 grudnia 2018)Dr Kazimierz Koprowski nowym prezesem WFOŚiGW w Krakowie (27 grudnia 2018)Mazurek na COP24: 68 polskich podmiotów w EMAS (14 grudnia 2018)Okazja do praktycznego spojrzenia na PPP – bezpłatne wizyty studyjne (13 grudnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony