Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
04.03.2021 04 marca 2021

Czyste Powietrze: Od połowy lutego już tylko lista zielonych urządzeń i materiałów

   Powrót       11 lutego 2021       Energia   

Wnioskodawcom programu „Czyste Powietrze” Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przypomina o funkcjonującej od 30 września 2020 r. liście zielonych urządzeń i materiałów (ZUM), która jest dostępna pod adresem: lista-zum.ios.edu.pl. To też ważna wiadomość dla producentów, bo dotychczasowa baza czyste-urzadzenia.ios.edu.pl, w której mogli umieszczać swoje urządzenia i materiały, będzie wygaszona już po 15 lutego br.

Należy dopełnić formalności, aby zostać przeniesionym na listę ZUM

Zamieszczone w dotychczasowej bazie urządzenia spełniające warunki programu „Czyste Powietrze” znajdą się na nowej liście ZUM pod warunkiem dopełnienia formalności przez podmioty uprawnione do zgłoszenia urządzeń i materiałów na listę.

Pod adresem lista-zum.ios.edu.pl znajdują się nie tylko – tak jak wcześniej – urządzenia grzewcze na paliwa stałe, ciekłe i gazowe oraz urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii (kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła). Nowością są dodatkowe elementy: materiały izolacyjne, stolarka okienna, drzwi zewnętrzne i garażowe.

Czytaj: 100 mln zł dla gmin na promocję i edukację nt. programu Czyste Powietrze

Źródło: NFOŚiGW

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Dłuższy termin dla gmin, które chcą skorzystać z dodatkowych pieniędzy w programie Czyste Powietrze (01 marca 2021)Ile jest „eko” w ekogroszku? (26 lutego 2021)Powstają demonstratory, które mają technologicznie zazielenić Polskę (12 lutego 2021)100 mln zł dla gmin na promocję i edukację nt. programu Czyste Powietrze (09 lutego 2021)MKiŚ, NFOŚiGW oraz BGK będą współpracować przy realizacji programu Stop Smog (03 lutego 2021)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony