Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Pożyczka termomodernizacyjna na modernizację budynków wielorodzinnych firmy Alior Bank
System Zero - rewolucja w pompach ciepła do zastosowań komercyjnych firmy Glen Dimplex Polska

Dni Energii może zorganizować każdy

a+a-    Powrót       15 marca 2018       Energia   

Myślą przewodnią tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii (EU Sustainable Energy Week - EUSEW) jest poprowadzenie przejścia na czystą energię (ang. „lead the clean energy transition”). Organizatorzy wyrażają nadzieję, że będzie to zachęta do podejmowania inicjatyw w zakresie zrównoważonej energii w całej Europie.

Choć 13. Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii będzie trwać tylko od 4 do 8 czerwca 2018 r., to powiązane z nim wydarzenia organizowane w ramach lokalnych Dni Energii będą odbywać się przez dwa miesiące – maj i czerwiec.

Dni Energii(1) może zorganizować każdy: mieszkańcy, stowarzyszenia konsumentów, instytucje publiczne, sieci miast, agencje energii, organizacje handlu i przemysłu, przedstawiciele biznesu i organizacji pozarządowych. Mogą one przybrać dowolny kształt i formę.

Wydarzenia można dodawać do interaktywnej mapy Dni Energii (Energy Days Map). Ma ona służyć zebraniu i zaprezentowaniu wszystkich oddolnych inicjatyw w jednym miejscu.

Organizatorzy EUSEW nie ustanowili żadnego terminu, do którego można zgłaszać lokalne Dni Energii. Niemniej zachęcają do jak najszybszej rejestracji – bowiem im szybciej informacja o wydarzeniu się pojawi, tym większe będzie grono jej odbiorców.a

Artykuł powstał na podstawie informacji dostępnych na stronie EUSEW(2).

Dominika Adamska: Sekretarz redakcji, geograf

Przypisy

1/ About the Energy Days
https://eusew.eu/about-energy-days
2/ EUSEW18 extends beyond the week - Energy Days hosted in May and June
https://eusew.eu/eusew18-extends-beyond-week-energy-days-hosted-may-and-june

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

W 2020 r. rząd planuje kupić prawie 58 TWh zielonej energii. Wyda na ten cel ponad 25 mld zł (15 stycznia 2020)Sejmowa Komisja Ochrony Środowiska przeciwna uchwałom o kryzysie i alarmie klimatycznym (13 stycznia 2020)Pierwsze doniesienia o propozycji Funduszu Sprawiedliwej Transformacji (09 stycznia 2020)Przesłany do Brukseli KPEiK może ulec zmianie. Nawet kilkukrotnie (07 stycznia 2020)Prawidłowy montaż instalacji fotowoltaicznej gwarancją zwrotu z inwestycji (19 grudnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony