Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
System M - kompaktowe pompy ciepła nowej generacji firmy Glen Dimplex Polska
OPTI-ENER – opiekun Twojego komfortu i… budżetu domowego firmy Hewalex

Dni Energii może zorganizować każdy

a+a-    Powrót       15 marca 2018       Energia   

Myślą przewodnią tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii (EU Sustainable Energy Week - EUSEW) jest poprowadzenie przejścia na czystą energię (ang. „lead the clean energy transition”). Organizatorzy wyrażają nadzieję, że będzie to zachęta do podejmowania inicjatyw w zakresie zrównoważonej energii w całej Europie.

Choć 13. Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii będzie trwać tylko od 4 do 8 czerwca 2018 r., to powiązane z nim wydarzenia organizowane w ramach lokalnych Dni Energii będą odbywać się przez dwa miesiące – maj i czerwiec.

Dni Energii(1) może zorganizować każdy: mieszkańcy, stowarzyszenia konsumentów, instytucje publiczne, sieci miast, agencje energii, organizacje handlu i przemysłu, przedstawiciele biznesu i organizacji pozarządowych. Mogą one przybrać dowolny kształt i formę.

Wydarzenia można dodawać do interaktywnej mapy Dni Energii (Energy Days Map). Ma ona służyć zebraniu i zaprezentowaniu wszystkich oddolnych inicjatyw w jednym miejscu.

Organizatorzy EUSEW nie ustanowili żadnego terminu, do którego można zgłaszać lokalne Dni Energii. Niemniej zachęcają do jak najszybszej rejestracji – bowiem im szybciej informacja o wydarzeniu się pojawi, tym większe będzie grono jej odbiorców.a

Artykuł powstał na podstawie informacji dostępnych na stronie EUSEW(2).

Dominika Adamska: Sekretarz redakcji, geograf

Przypisy

1/ About the Energy Days
https://eusew.eu/about-energy-days
2/ EUSEW18 extends beyond the week - Energy Days hosted in May and June
https://eusew.eu/eusew18-extends-beyond-week-energy-days-hosted-may-and-june

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

PORT PC: Intensywny rozwój rynku pomp ciepła w Polsce w I połowie 2019 r. (14 sierpnia 2019)ClientEarth wygrywa bitwę w sprawie Ostrołęki C, ale czy wojnę? (02 sierpnia 2019)Wszystkie oczy na Chiny, czyli jak supermocarstwo radzi sobie z emisjami (02 sierpnia 2019)Oświadczenia ws. cen energii do 13 sierpnia (01 sierpnia 2019)Nowym Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki został Rafał Gawin (25 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony