Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kierownik zespołu ds. zrównoważonego rozwoju WWF
2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane firmy Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Do 15 stycznia trwają zgłoszenia praktyk odpowiedzialnego biznesu

a+a-    Powrót       09 stycznia 2019       Zrównoważony rozwój   

Jeszcze do 15 stycznia firmy mogą zgłaszać działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju do największego w Polsce przeglądu CSR - Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, wydawanego od 17 lat przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki” można zgłaszać praktyki nowe i długoletnie w siedmiu obszarach: ład organizacyjny, praktyki z zakresu pracy, prawa człowieka, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Należy je rejestrować do 15 stycznia (przedłużony termin zgłoszeń) poprzez formularz na stronie: odpowiedzialnybiznes.pl/raport2018/. Nie ma ograniczeń w liczbie przesyłanych praktyk. Zgłoszenie oraz ich publikacja są bezpłatne.

- CSR wymaga szerszego spojrzenia na działalność firmy. Obok bardzo ważnego zaangażowania społecznego, konieczne jest uwzględnienie wpływu firmy w innych obszarach, takich jak na przykład ład organizacyjny i środowisko naturalne, czy oddziaływania na poszczególnych interesariuszy np. pracowników, dostawców czy konsumentów. Z tego też powodu dobre praktyki zgłaszane do Raportu grupujemy w siedmiu, głównych obszarach opisanych w normie ISO 26000, dotyczącej społecznej odpowiedzialności biznesu. W ten sposób raport staje się największym w Polsce przeglądem odpowiedzialnego biznesu, świetnym źródłem wiedzy o stanie polskiego CSR, pozwala edukować i inspirować do bardziej odpowiedzialnego postępowania w biznesie - mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Dlaczego warto zgłosić dobre praktyki?

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” jest przeglądem praktyk przypisanych tematycznie do obszarów zgodnych z normą ISO 26000. Zgłaszając swoje praktyki do Raportu firma dołącza do grona organizacji upowszechniających w Polsce przekonanie, że warto prowadzić działania społeczne, prośrodowiskowe czy też przyczyniające się do poprawy ładu organizacyjnego. Raport jest szeroko dystrybuowany do biznesu, mediów, administracji publicznej, studentów i wykładowców czy organizacji pozarządowych. W ten sposób firma może swoimi praktykami inspirować kolejne podmioty, a jednocześnie stwarzać szansę na nawiązywanie nowych partnerstw i rozwijania współpracy. Zyskuje dodatkową okazję do prezentacji i komunikacji swoich osiągnięć w dziedzinie CSR.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu ogłosi raport podczas konferencji planowanej na koniec marca 2019 roku. Do udziału w wydarzeniu w sposób szczególny zaproszone zostaną firmy, których działania znalazły się w raporcie. Spotkanie będzie okazją do rozpoczęcia komunikacji o zakwalifikowaniu praktyk firmy do największego w Polsce przeglądu odpowiedzialnego biznesu. Obok wersji drukowanej oraz cyfrowej (w postaci pliku PDF dostępnego online), wszystkie działania z raportu zostaną opublikowane w wyszukiwarce dobrych praktyk na portalu odpowiedzialnybiznes.pl. Obecnie na platformie znajduje się ponad 3500 przykładów działania firm – odpowiedzialnybiznes.pl/dobre-praktyki/.

Źródło: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Lahti z tytułem Zielonej Stolicy Europy 2021 r. (24 czerwca 2019)Gdynia: Autonomiczny odkurzacz miejski (18 czerwca 2019)Czysta woda w kranie? Nie w sezonie (18 czerwca 2019)Termin zgłoszeń do 7. edycji The Green Solutions Awards przedłużony do 17 czerwca (13 czerwca 2019)GDOŚ: Sieć Natura 2000 nie hamuje rozwoju gmin (12 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony