Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista ds. jakości powietrza atmosferycznego Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Pompa ciepła aroTHERM Split: cicha, oszczędna i szybka w instalacji firmy Vaillant

Do 22 lutego konsultacje Krajowego programu ograniczania zanieczyszczenia powietrza

a+a-    Powrót       18 lutego 2019       Powietrze i klimat   

Ministerstwo Środowiska prowadzi prace nad projektem Krajowego programu ograniczania zanieczyszczenia powietrza(1). Uwagi do dokumentu można zgłaszać do 22 lutego 2019 r.

Dyrektywa NEC wprowadziła przepisy, które mają przyczynić się do stopniowego zmniejszania zanieczyszczenia powietrza, opierając się na redukcjach emisji określonych substancji wynikających z przepisów Unii w zakresie ograniczania zanieczyszczeń powietrza u źródła.

Zgodnie z art. 6 dyrektywy NEC każde państwo członkowskie powinno przyjąć i wdrożyć krajowy program ograniczania zanieczyszczenia powietrza (KPOZP), który ma zapewnić wykonywanie przez państwa ich zobowiązań w zakresie redukcji emisji, a także skutecznie przyczynić się do realizacji celów dotyczących jakości powietrza. Program ten ma być okresowo aktualizowany. Dokument ten ma skoordynować działania w zakresie redukcji emisji wynikających z krajowych ram polityki dotyczącej jakości powietrza w powiązaniu z obszarami polityk odnoszących się do rolnictwa, przemysłu czy transportu.

Zapraszamy zainteresowane podmioty do przesyłania swoich stanowisk do projektu Krajowego programu ograniczania zanieczyszczenia powietrza, w terminie do 22 lutego 2019 r. na adres poczty elektronicznej kinga.majewska@mos.gov.pl.

Przypisy

1/ Projekt KPOZP oraz formularz uwag na stronie MŚ:
https://www.gov.pl/web/srodowisko/konsultacje-spoleczne-do-krajowego-programu-ograniczania-zanieczyszczenia-powietrza

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Rząd za szybszym usuwaniem zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza (24 maja 2019)Bank Światowy rekomenduje włączenie banków i gmin do programu Czyste Powietrze (20 maja 2019)Chemia może stanowić pomost między przemysłem a środowiskiem naturalnym (08 maja 2019)20 zgłoszeń do programu "Silesia pod błękitnym niebem" (07 maja 2019)Polska wśród 15 państw, które nie złożyły programów kontroli zanieczyszczeń powietrza do KE w terminie (30 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony