Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Wydziale Taryf PGW Wody Polskie
Ochrona przeciwpowodziowa, kompleksowa adaptacja miast do zmian klimatu Arcadis

Do 30 kwietnia należy złożyć kwartalne oświadczenia dotyczące opłat za usługi wodne

a+a-    Powrót       09 kwietnia 2019       Woda   

Przypominamy o obowiązku złożenia oświadczeń za I kwartał 2019 r. w celu ustalenia wysokości opłaty zmiennej za korzystanie z usług wodnych. Obowiązek złożenia oświadczeń wynika z art. 552 ust. 2b ustawy – Prawo wodne. Oświadczenia należy składać zgodnie z opublikowanymi wzorami w terminie 30 dni od dnia, w którym upływa dzień przypadający na koniec każdego kwartału. Za I kwartał 2019 r. termin złożenia oświadczenia upływa 30 kwietnia 2019 r. Oświadczenia należy składać (przesyłać) bezpośrednio do Zarządów Zlewni PGW Wody Polskie, będących jednostkami właściwymi do ustalenia wysokości opłaty zmiennej.

Wzory oświadczeń składanych przez podmioty obowiązane do ponoszenia opłat za usługi wodne są dostępne na stronie internetowej Wód Polskich.

Źródło: Wody Polskie

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Robert Chciuk nowym zastępcą prezesa Wód Polskich ds. usług wodnych (02 kwietnia 2020)Czy część elektrowni wodnych od października zostanie wyłączona? (01 kwietnia 2020)Do 30 stycznia podmioty obowiązane do ponoszenia opłat za usługi wodne składają kwartalne oświadczenia (15 stycznia 2020)Nowelizacja rozporządzenia w sprawie jednostkowych stawek opłat za usługi wodne (02 stycznia 2020)Wrześniowa nowelizacja Prawa wodnego wchodzi w życie (25 listopada 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony