Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. modelowania hydraulicznego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB
Unikalna oczyszczalnia Bio Solid firmy BAMARTECH

Do 30 kwietnia należy złożyć kwartalne oświadczenia dotyczące opłat za usługi wodne

a+a-    Powrót       09 kwietnia 2019       Woda   

Przypominamy o obowiązku złożenia oświadczeń za I kwartał 2019 r. w celu ustalenia wysokości opłaty zmiennej za korzystanie z usług wodnych. Obowiązek złożenia oświadczeń wynika z art. 552 ust. 2b ustawy – Prawo wodne. Oświadczenia należy składać zgodnie z opublikowanymi wzorami w terminie 30 dni od dnia, w którym upływa dzień przypadający na koniec każdego kwartału. Za I kwartał 2019 r. termin złożenia oświadczenia upływa 30 kwietnia 2019 r. Oświadczenia należy składać (przesyłać) bezpośrednio do Zarządów Zlewni PGW Wody Polskie, będących jednostkami właściwymi do ustalenia wysokości opłaty zmiennej.

Wzory oświadczeń składanych przez podmioty obowiązane do ponoszenia opłat za usługi wodne są dostępne na stronie internetowej Wód Polskich.

Źródło: Wody Polskie

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Zielona infrastruktura w polskich Karpatach – geoportal, aplikacja mobilna i baza wiedzy (10 czerwca 2019)Jutro termin składania oświadczeń przez podmioty obowiązane do ponoszenia opłat za usługi wodne (29 stycznia 2019)Emilewicz: chcemy zrównać VAT na poziomie 8 proc. dla inwestycji fotowoltaiki prosumenckiej (14 stycznia 2019)Wody Polskie publikują wzory oświadczeń dla podmiotów obowiązanych do ponoszenia opłat za usługi wodne (11 grudnia 2018)Problematyczne zróżnicowanie opłat za pobór wód (23 listopada 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony