Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Referendarz ds. rozwoju elektromobilności Ministerstwo Energii
Referendarz ds. rozwoju elektromobilności Ministerstwo Energii

Dodatkowe 3,2 mld zł na inwestycje w linie kolejowe

a+a-    Powrót       20 lutego 2019       Transport   

We wtorek Rada Ministrów przyjęła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie ustanowienia Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku, przedłożoną przez ministra infrastruktury.

- Dzięki aktualizacji KPK spółka PKP Polskie Linie Kolejowe SA będzie mogła dokonać wyboru wykonawców i jeszcze w bieżącym roku rozpocząć pracę budowlane w portach morskich i na linii Poznań- Szczecin - powiedział Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

Zmiana Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku dotyczy zwiększenia o 3,2 mld zł środków na realizację przedsięwzięć konkursowych współfinansowanych w ramach instrumentu finansowego „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF), który wspiera rozwój trzech obszarów: transportu, energetyki i telekomunikacji.

Na realizację KPK do 2023 r. przeznaczonych jest 66,4 mld zł. Po zmianach wydatki na program zostaną zwiększone o 3,2 mld zł. Środki zostaną przeznaczone na projekty poprawiające infrastrukturę kolejową wiodącą do portów morskich o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej. Będą to następujące projekty:

  • Poprawa dostępu kolejowego do portu morskiego w Gdyni;
  • Poprawa dostępu kolejowego do portów morskich w Szczecinie i Świnoujściu;
  • Poprawa infrastruktury kolejowego dostępu do portu Gdańsk.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Źródło: MI

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Prawie 1,2 mld zł z UE na inwestycje transportowe (27 marca 2019)Prawie 1,2 mld osób skorzystało z usług stołecznej komunikacji miejskiej (21 lutego 2019)Czy e-autobusy pojadą na tańszym prądzie? (04 lutego 2019)Zarząd woj. pomorskiego zaapelował o pilną obniżkę stawek za prąd (08 stycznia 2019)Unijne wsparcie na kolejne inwestycje transportowe (28 grudnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony