Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy CATCH-ME
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT c-trace Sp. z o.o.

PKP PLK dostanie 686,52 mln zł na modernizacje linii kolejowej Trzebinia – Oświęcim – Czechowice Dziedzice

a+a-    Powrót       10 lutego 2020       Transport   

Komisja Europejska wydała kolejną pozytywną decyzję zatwierdzającą wkład finansowy na rzecz dużego projektu. Tym razem dotyczy modernizacji linii kolejowej.

„Prace na linii kolejowej nr 93 na odcinku Trzebinia – Oświęcim – Czechowice Dziedzice” to inwestycja, która pozwoli na zmodernizowanie ponad 48 km linii kolejowej w południowej część i naszego kraju. Wartość projektu to prawie 1,01 mld zł, ale – zgodnie z umową o dofinansowanie – 686,52 mln zł spółka PKP PLK dostanie z pieniędzy unijnych Programu Infrastruktura i Środowisko. Potwierdziła to pozytywna decyzja Komisji Europejskiej.

Modernizacja linii nr 93 zapewni sprawniejszy transport towarów na terenie województw małopolskiego i śląskiego. Przyjemniej będzie się też podróżować pasażerom, korzystającym z połączeń na tej trasie. Prace obejmą nie tylko modernizację torów czy systemu sterowania, ale i część stacji, przystanków osobowych, przejść dla pieszych. Przebudowanych będzie w sumie 25 mostów i wiaduktów.

To już 101. decyzja dla dużego projektu POIiŚ 2014-2020.

Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Olsztyn: 188 mln zł na rozbudowę sieci tramwajowej (30 marca 2020)GZM: Aplikacja informująca m.in. o transporcie miejskim (05 listopada 2019)Niemcy neutralne klimatycznie do 2050 r. Cały rząd bierze odpowiedzialność za realizację tego celu. (11 października 2019)Prawie 1,2 mld osób skorzystało z usług stołecznej komunikacji miejskiej (21 lutego 2019)GZM: Bezpłatne przejazdy z powodu smogu (18 grudnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony