Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
GoBloo firmy Columbus Energy
Zestaw Czyste Powietrze firmy Columbus Energy

Dofinansowanie na instalacje OZE dla przedsiębiorców

a+a-    Powrót       05 marca 2019       Energia   

Na przedsięwzięcia związane z produkcją energii cieplnej Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył kolejne 200 mln zł. To już piąty nabór finansowany z Funduszu Spójności. Zainteresowani przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie od 30 marca do 28 maja 2019 r.

Konkurs(1) odbywa się w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, poddziałanie 1.1.1 Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej. Adresowany jest do przedsiębiorców – wytwórców energii z odnawialnych źródeł energii. Jego rozstrzygnięcie zaplanowano pod koniec obecnego roku, a podpisanie pierwszych umów – na początku 2020 r.

Tylko wytwarzanie energii cieplnej

Wsparcie kierowane jest na budowę nowych lub przebudowę jednostek wytwarzania energii cieplnej wykorzystujących biomasę (powyżej 5 MWth), energię promieniowania słonecznego (powyżej 2 MWth) lub energię geotermalną (powyżej 2 MWth). Elementem projektu może być przyłącze do sieci ciepłowniczej należące do beneficjenta projektu (wytwórcy energii). Premiowane będą przedsięwzięcia o największym potencjale redukcji emisji CO2 oraz o najkorzystniejszej relacji wielkości środków unijnych przeznaczonych na uzyskanie 1 MWh energii lub 1 MW mocy zainstalowanej wynikających z budowy/przebudowy danej instalacji. Do wsparcia nie kwalifikują się projekty wykorzystujące OZE w zakresie wytwarzania energii elektrycznej.

Źródło: NFOŚiGW

Przypisy

1/ Szczegóły naboru:
http://poiis.nfosigw.gov.pl/skorzystaj-z-programu/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/wytwarzaniaenergiizodnawialnychrde/

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Centrum Badawcze PAN rozpoczyna współpracę z PGE w obszarze OZE (20 marca 2019)Seminarium pt. Zagospodarowanie ubocznych produktów spalania w kwietniu (18 marca 2019)Łamanie zakazu handlu „kopciuchami” można zgłaszać mailowo (12 marca 2019)Tomaszów Mazowiecki sprawdzi swój potencjał geotermalny (11 marca 2019)Białystok: 12 mln zł dotacji na przebudowę sieci ciepłowniczej (11 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony