Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Ochrona przeciwpowodziowa, kompleksowa adaptacja miast do zmian klimatu firmy Arcadis
Analizy ryzyka dla ustanowienia stref ochronnych ujęć wód firmy Arcadis

57 mln zł na gospodarkę wodno-ściekową na obszarach wiejskich na Dolnym Śląsku

a+a-    Powrót       22 stycznia 2020       Woda   

57 mln zł ze środków unijnych przeznaczy w tym roku zarząd województwa dolnośląskiego na gospodarkę wodno-ściekową w 42 gminach w regionie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko podczas wtorkowej konferencji prasowej poinformował, że pieniądze, które trafią do dolnośląskich gmin, zostaną przeznaczone na budowę m.in. oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody, kanalizacji, przydomowych oczyszczalni ścieków oraz wodociągów.

Macko wskazał, że 17 takich projektów zostanie zrealizowanych w subregionie wałbrzyskim, 9 - we wrocławskim i po 8 w subregionach jeleniogórskim i legnickim.

O dofinansowanie mogły ubiegać się gminy, spółki gminne oraz związki międzygminne. Maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu to 2 mln zł. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

W 2020 roku Wody Polskie przeznaczą 2 mld zł na inwestycje w gospodarce wodnej (13 lutego 2020)UE przeznaczy 75 mln euro na inwestycje związane z oceanami, morzami i wybrzeżami (05 lutego 2020)Jak przeciwdziałać skutkom suszy? Uwagi do planu można zgłaszać jeszcze do 15 lutego (04 lutego 2020)Wrocław czerpie korzyści z deszczówki. Rusza kolejna edycja programu „Złap deszcz” (04 lutego 2020)Miasta mają jeszcze miesiąc, by zgłosić się do konkursu Eco-Miasto (28 stycznia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony