Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
05.03.2021 05 marca 2021

Zatrzymano transport niemal 8 ton nielegalnych odpadów

   Powrót       20 stycznia 2021       Odpady   

Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na autostradzie A4 transporty niemal 8 ton nielegalnych odpadów w postaci worków foliowych z używaną odzieżą. Odpady pochodziły z Niemiec.

Tir przewożący nielegalnie odpady zatrzymali funkcjonariusze dolnośląskiej KAS na autostradzie A4 w Jędrzychowicach – poinformowała w środę PAP rzeczniczka dolnośląskiej KAS Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.

Czytaj też: Przemieszczanie odpadów z tworzyw sztucznych na nowych, surowszych zasadach od 1 stycznia 2021 r.

- W naczepie funkcjonariusze znaleźli meble oraz foliowe reklamówki, w których było 7,8 ton używanej odzieży z Niemiec. Wątpliwości wzbudziły informacje w Bazie Danych Odpadowych, z których wynikało, że importer nie posiada zezwolenia na przetwarzanie tego typu odpadów - powiedziała Rzeźnicka-Gniadek. Dodała, że Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał, że przewóz tego towaru jest nielegalny. KAS podała, że przewoźnikowi za nielegalnych transport odpadów grozi 13 tys. zł, a odbiorcy tego towaru do 500 tys. zł kary.(PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Funkcjonariusze KAS udaremnili wwóz do Polski ponad 10 ton odpadów (23 lutego 2021)Nawet 25 lat więzienia - to jedna z propozycji zaostrzenia kar za przestępstwa przeciwko środowisku (17 lutego 2021)Gmina Rzeczenica: własny transport odpadów sposobem na oszczędności (09 lutego 2021)Przemieszczanie odpadów z tworzyw sztucznych na nowych, surowszych zasadach od 1 stycznia 2021 r. (29 grudnia 2020)Zatrzymano samochód z 24 tonami nielegalnych odpadów (25 listopada 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony