Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
03.03.2021 03 marca 2021

Dyrektor Roztoczańskiego Parku Narodowego powołany

Minister Klimatu i Środowiska powołał z dniem 16 lutego 2021 roku Andrzeja Wojtyło na stanowisko dyrektora Roztoczańskiego Parku Narodowego.

   Powrót       18 lutego 2021       Management   

Andrzej Wojtyło z wykształcenia jest leśnikiem. Ukończył Technikum Leśne w Biłgoraju oraz Studia na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na kierunku leśnictwo. Jest także absolwentem studiów podyplomowych im. prof. Stefana Myczkowskiego na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie z zakresu ochrony przyrody.

Jego droga zawodowa od lat związana jest z Roztoczańskim Parkiem Narodowym. Pracę w Parku rozpoczął w roku 1994, gdzie zajmował stanowiska leśniczego i zastępcy dyrektora. Piastując stanowisko zastępcy dyrektora odpowiadał za sprawy ochrony zasobów przyrodniczych Parku (wykonanie zadań ochronnych zgodnie z istniejącymi dokumentami planistycznymi), był również odpowiedzialny za regulację stanu posiadania.

Czytaj: Nowe oblicze Centralnego Szlaku Rowerowego Roztocza

Zajmował się działalnością związkową i społeczną. Za działalność społeczną został odznaczony: „Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości” przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i „Medalem Pro Patria” nadanym przez Kierownika Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Źródło: MKiŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wielka akcja zatapiania odkrywek - konieczna, ale nie na hurra (18 lutego 2021)Unikalny zbiór danych o Puszczy Białowieskiej jest już dostępny – dla każdego (10 lutego 2021)Objęte ochroną mokradła Poleskiego Parku Narodowego zagrożone planowaną kopalnią węgla (02 lutego 2021)Biebrzański PN nie będzie skarżył decyzji o umorzeniu śledztwa ws. pożaru z 2020 roku (07 stycznia 2021)Umorzone śledztwo ws. pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym (05 stycznia 2021)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony